Irlandia wpuści tylko z testem

Rząd Micheála Martina przyjął rozporządzenie, w którym pojawia się stwierdzenie, że każda osoba, która przybędzie do Irlandii, musi okazać negatywny test PCR w kierunku koronawirusa.

Test trzeba będzie wykonać nie dalej, jak na 72 godziny przed odlotem, a przepisy zaczną obowiązywać w najbliższy weekend. Obecnie gabinet rozpoczął powiadamianie wszystkich linii lotniczych, jakie operują na irlandzkich lotniskach, a także armatorów, iż takie przepisy wejdą w życie.

Do tej pory negatywnym testem PCR okazać się musieli pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii oraz z Republiki Południowej Afryki, ale uznano, że z powodu dużej ilości zakażeń, zarówno na wyspie, jak i w innych państwach, takie zasady należy wprowadzić.

Co ważne, testowi poddać się musi każda osoba podróżująca do Irlandii, a jedynie osoby ze stref zielonej i bursztynowej, nie będą musiały poddawać kwarantannie ani ograniczać swoich ruchów. Osoby podróżujące ze stref czerwonych, potrzebować będą negatywnego testu PCR wykonanego na 72 godziny przed wyjazdem, a także będą musiały powtórzyć test 5 dni po wylądowaniu w Irlandii. Jeśli ten test wypadnie pozytywnie, będą musiały ograniczyć swoje ruchy na 14 dni. 

Osoba bez testu PCR lub z wynikiem pozytywnym, nie zostanie wpuszczona do Irlandii, a przypuszczalnie, również na pokład samolotu lub promu w miejscu rozpoczęcia podróży.

A tak wygląda obecnie mapa państw europejskich i ich oznaczenia kolorami wg ECDC:

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Szczepionka Moderny
POLICJANCI ZAPOBIEGL
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian