Irlandia twardo przeciwko brexitowym pomysłom Brytyjczyków

Fantastyczna retoryka na temat Brexitu musi zostać zakwestionowana przed rozmowami w tym tygodniu.

Przed kluczowymi rozmowami w sprawie Brexitu w tym tygodniu poseł Fine Gael reprezentujący Dublin Rathdown, Neale Richmond oświadczył, że fantastyczna retoryka Brexitu pochodząca z Wielkiej Brytanii musi być zawsze kwestionowana.

Poseł Richmond stwierdził:

– W niezwykłej wypowiedzi słyszeliśmy, jak minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Dominic Raab, nastawiony jest na twardy Brexit, od niechcenia odnosi się do Wielkiej Brytanii, jako zdolnej do powrotu do umowy handlowej z UE w australijskim stylu. Jest to całkowicie mylące, ponieważ UE i Australia mają bardzo wąskie stosunki handlowe, podobne do warunków „No Deal”. Szkoda, że minister spraw zagranicznych nie zdecydował się opisać takiego zwrotu, jako „somalijskiego” porozumienia handlowego z UE. Widzimy również absurdalne doniesienia z często cytowanych nienazwanych źródeł w prasie Brexiteerów, że UE zamierza zwolnić Michela Barniera z roli negocjatora ds. Brexitu. To nie może być dalsze od prawdy, ponieważ Michel Barnier nadal ma pełne poparcie wszystkich państw członkowskich UE oraz jasny mandat negocjacyjny ustalony przez Radę Europejską, zatwierdzony przez Parlament Europejski. Wkraczamy w kolejny niezwykle ważny tydzień rozmów w sprawie Brexitu i ważne jest, aby zakwestionować tego rodzaju fantastyczną retorykę Brexitu. Niestety dla niektórych w Wielkiej Brytanii wygrana w grze o winy, jest o wiele ważniejsza, niż zminimalizowanie ogromnych szkód gospodarczych spowodowanych Brexitem poprzez uzgodnienie jakiejś formy umowy opartej na uzgodnionych warunkach i deklaracji politycznej.

Szkody gospodarcze wywołane przez Covid-19 były druzgocące dla wielu osób w Irlandii, ale w tym tygodniu zostaną wprowadzone nowe środki, które pomogą firmom przygotować się na sytuację gospodarczą, która będzie spowodowana Brexitem bez umowy lub warunkami tego, co może tylko na tym etapie być bardzo ograniczonym porozumieniem w sprawie Brexitu. Jak zawsze ważne jest, aby firmy nadal przygotowywały się i sprawdzały informacje na  www.gov.ie/brexit.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Deweloperzy będą s
Czy jest lub będzie