Irlandia przyspieszy podawanie szczepionki

Do tej pory informowano, że podawanie szczepionki przeciwko koronawirusowi, w Irlandii, rozpocznie się w najbliższą środę, czyli 30 grudnia.

Szef HSE zmienił jednak zdanie w tej sprawie i po uzgodnieniach z Departamentem Zdrowia oraz Radą Lekarską uzgodniono, iż szczepionka, zacznie być podawana już we wtorek 29 grudnia. Dr Paul Reid stwierdził, że przygotowania do rozpoczęcia szczepień i sama dystrybucja, przebiegła znacznie sprawniej, niż zakładano, więc szczepienia, również mogą zacząć się wcześniej.

W stacji telewizyjnej RTÉ, gdzie dr Reid pytany był o szczegóły rozpoczęcia szczepień, padło też pytanie, dlaczego proces podawania wakcyny, nie rozpoczął się np. dzisiaj?

Na tak postawione pytanie szef HSE odpowiedział, iż służby medyczne, chciały być do całego procesu dobrze przygotowane.

Dr Paul Reid zaapelował jednocześnie do społeczeństwa, aby stosowało się do wszelkich zaleceń dotyczących piątego poziomu ograniczeń, ponieważ w kraju, nastąpił znaczny wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a to może doprowadzić do wielu niepopularnych decyzji. Dr Reid uważa, że nie powinniśmy spotykać się na sylwestrowych zabawach i ograniczyć kontakty do absolutnego minimum.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Dr Grzegorz Pszkit o
NIELEGALNY TYTOŃ NI
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian