Irlandia przekazała 10 mln euro na fundusz humanitarny ONZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Irlandii poinformowało, iż odpowiedziało na apel ONZ i przekazało kwotę 10 mln €, w reakcji na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Afryce.

Pieniądze, jak mówił wicepremier i mister spraw zagranicznych Simon Coveney, pomogą krajom wrażliwym, by mogły otworzyć dodatkowe łóżka intensywnej opieki medycznej i wesprą w zwalczaniu skutków rozprzestrzeniającego się w Afryce wirusa Covid-19.

Minister Simon Coveney:

– Robimy wszystko, co możliwe, aby złagodzić skutki kryzysu tutaj w Irlandii i robimy to też gdzie indziej. Nakazaliśmy przebywanie w domach, aby chronić naszych najbardziej narażonych na zagrożenia, ale na całym świecie są miliony bezbronnych ludzi, którzy nie mają dostępu do podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak czysta woda, mydło, i którzy potrzebują naszej pomocy, aby zachować bezpieczeństwo oraz zdrowie. Pomaganie im jest nie tylko rzeczą właściwą, wyrażającą nasze wartości solidarności, hojności i współczucia, ale także rozsądną rzeczą z punktu widzenia interesów Irlandii. Właśnie dlatego przeznaczyłem 10 mln € z irlandzkiego programu pomocy na globalny apel humanitarny ONZ, który pomoże zaspokoić najbardziej podstawowe i najpilniejsze potrzeby najbardziej narażonych społeczności na świecie, w przeciwstawieniu się wirusowi Covid-19.

Irlandzkie fundusze w kwocie 10 mln € przesłane zostaną na konta WHO Covid 3,5 mln €, UNHCR Covid 3 mln €, Światowy Program Żywnościowy w Ugandzie 1 mln €, WHO w Ugandzie 830 000 €, WHO w Tanzanii 0,5 mln €, Unicef ​​w Tanzanii 500 000 €, Unicef ​​w Malawi 0,5 mln € i 315 000 € w ramach irlandzkiego mechanizmu reagowania kryzysowego dla organizacji pozarządowych na projekty mające na celu złagodzenie wpływu Covid-19 w Zimbabwe, Gazie oraz Malawi.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Foreign Affairs 

Polska-IE: Udostępnij...
Czy wprowadzone zost
Niepotrzebne posiedz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish