Irlandia potrzebuje więcej więzień

Szefowa Departamentu Sprawiedliwości Helen McEntee wezwana została przez ugrupowanie, które reprezentuje, aby zapewnić więcej miejsc w tutejszych więzieniach.

Jak przekonuje poseł Niale Richmond, również z Fine Gael, w ostatnich latach w kraju ilość więźniów stale wzrasta, a będzie jeszcze większa, głównie za sprawą zdecydowanej walki policji z przestępczością, ale też dzięki inicjatywom minister McEntee, a tej udało się w wielu przypadkach zmienić prawo o wysokości kary pozbawienia wolności.

Minister McEntee mówił dalej poseł Richmond, musi zapewnić odpowiednią pojemność więzienną, aby zapewnić bezpieczeństwo całej więziennej społeczności, czyli osadzonym i strażnikom więziennym.

Poseł Richmond stwierdził:

– Żeby zapewnić bezpieczeństwo naszym społecznościom i naszym więzieniom, ważne jest, aby nasz system wymiaru sprawiedliwości działał w pełni. Aby to zrobić, musimy zapewnić, że mamy wystarczającą pojemność w naszych więzieniach, aby zapewnić, że są one bezpiecznym środowiskiem dla więźniów, ale także zapewnić naszym społecznościom bezpieczeństwo, a sprawiedliwość zostanie wymierzona przestępcom tak szybko, jak to możliwe.

W latach 1999 – 2019 ilość więźniów podniosła się o 44%, podparł się statystykami poseł Fine Gael, ale nie zwiększyła się ilość cel więziennych, co zaczyna sprawiać problemy. Poseł dodał również, że z zadowoleniem przyjmuje informację, iż do końca roku powstanie w kraju 220 nowych miejsc więziennych, ale sytuacja powinna być stale monitorowana przez Departament Sprawiedliwości i pojemność zakładów karnych dostosowywana do potrzeb kraju.

Podsumowując swoją wypowiedź, Niale Richmond TD powiedział:

– Rząd musi nadać priorytet pojemności więziennej.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Studiowanie w Irland
To koniec rosyjskiej
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська