Irlandia potrzebuje tysięcy pielęgniarek. Muszą mieć dobre warunki zatrudnienia

Potrzebujemy więcej pielęgniarek z lepszymi warunkami pracy, powiedział niedawno poseł David Cullinane, który widzi potrzeby służby zdrowia i pacjentów.

Przemawiając po opublikowaniu przez zespół ekspertów ds. pielęgniarstwa i położnictwa, programu na rzecz rozwoju irlandzkiego pielęgniarstwa, rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane powiedział, że potrzebujemy więcej miejsc pielęgniarskich dla absolwentów, więcej pielęgniarek pracujących w naszym publicznym systemie opieki zdrowotnej i lepszych warunków zatrudnienia. 

Poseł Cullinane stwierdził:

– Z zadowoleniem przyjmuję publikację programu pracy tego panelu ekspertów. Pielęgniarki i położne są podstawą naszego systemu opieki zdrowotnej. Pracują bezpośrednio na linii frontu, często w bardzo trudnych warunkach. Obecna pandemia po raz kolejny pokazała, że ​​istnieje potrzeba większej liczby pielęgniarek w systemie publicznym i lepszych dla nich warunków pracy. Większość pielęgniarek osiągnęła wypalenie zawodowe i zasługuje na coś lepszego. Nigdy więcej nie możemy zobaczyć embarga rekrutacyjnego na zatrudnianie pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej. Rekrutacja i zatrzymanie pielęgniarek oraz położnych musi być naszym celem, a nie blokada. Prawda jest taka, że ​​potrzebujemy tysięcy nowych pielęgniarek, aby złagodzić presję na obecnego personelu i otworzyć łóżka z ostrą chorobą, co potrzebne jest do zwiększenia pojemności szpitali. Więcej pielęgniarek i położnych będzie miało zasadnicze znaczenie dla skrócenia niedopuszczalnie długiego czasu oczekiwania na przyjęcie do szpitala. Musimy również zająć się kwestiami płacy i warunków pracy. Sinn Féin wspiera wezwanie z INMO, aby upewnić się, że jeśli pracownik zachoruje w miejscu pracy, należy to zgłosić do Urzędu ds. BHP i zbadać. Te i inne środki można wprowadzić już teraz. Podczas gdy grupa ekspertów powinna słusznie skupić się na celach średnio- i długoterminowych, potrzebujemy pilnego planu opieki zdrowotnej, który zagwarantuje kontrakt tak wielu pracownikom pierwszej linii, ilu zdołamy rekrutować. Przyszłość naszego publicznego systemu opieki zdrowotnej zależy od przyciągnięcia personelu pierwszej linii do systemu i utrzymania go. Oznacza to zajęcie się kwestiami zdolności i docenienie pracy pielęgniarek.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Łatwiej będzie otr
Polityków powinno s