Irlandia poprze „covidowy paszport”

Wynika to z słów euro posłanki Deirdre Clune, która poparła propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą certyfikatu szczepienia na COVID-19 (cyfrowy zielony certyfikat) i ten uznała, jako pozytywny impuls dla turystyki, przygotowujący drogę do bezpieczniejszej i łatwiejszej swobody przemieszczania się w Europie.

Eurodeputowana Deirdre Clune Fine Gael:

– Cyfrowy zielony certyfikat lub świadectwo szczepień sprawi, że podróżowanie po Europie będzie bezpieczniejsze i łatwiejsze, zapewniając jednolity dowód, że osoby podróżujące zostały zaszczepione przeciwko COVID-19, uzyskały wynik negatywny lub uzyskały odporność. Propozycja certyfikatu będzie podlegać kontroli Parlamentu Europejskiego i zgody państw członkowskich oraz musi być zgodna z naszymi podstawowymi prawami i wartościami, a także wymogami w zakresie ochrony danych, ale może znacznie zwiększyć zaufanie do podróży po COVID. To może być tylko pożądany krok we właściwym kierunku dla naszego sektora turystycznego. Moim zdaniem ten certyfikat powinien obejmować tylko szczepionki COVID-19 zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA), ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo pozostają naszym priorytetem.

Posłanka Clune, jako członek parlamentarnej Komisji Zdrowia Publicznego, podkreśliła też potrzebę jednolitego europejskiego podejścia do wprowadzenia cyfrowego zielonego certyfikatu. Eurodeputowana Republiki apeluje o nadanie temu działaniu priorytetu i niezwłoczne rozpoczęcie negocjacji, aby można było go jak najszybciej wdrożyć.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Chcą zniesienia pew
Minister ds. mieszka
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian