Irlandia popiera priorytet szczepień dla policjantów, ale nie dla nauczycieli

Independent przeprowadził wśród swoich czytelników sondaż, który dał odpowiedź na pytania, która z grup zawodowych, powinna doczekać się priorytetowego traktowania w czasie szczepień.

W ankiecie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Gardy, nie zaś nauczycieli co z kolei pokazało, że nauczyciele, powinni być ostrożni w chwili podejmowania decyzji o strajku. Ogółem 69% osób stwierdziło, że to policjanci powinni być włączeni do grupy priorytetu szczepień i za takim rozwiązaniem głosowało 11 893 osób. W przypadku nauczycieli 62% głosujących stwierdziło, że nauczyciele, nie są grupą podwyższonego ryzyka, więc nie powinni mieć możliwości skorzystania z priorytetu szczepień i takiego zdania było 13 547 osób.

Empatia Irlandczyków znana jest od dawna i 56% respondentów powiedziało, iż skłonni byliby oddać swoje miejsce w kolejce osobie z listy priorytetowej, ale przede wszystkim funkcjonariuszowi policji, a dopiero w drugiej kolejności nauczycielowi. 7 proc. jest zupełnie obojętne, kto zaszczepiony zostanie wcześniej.

Z ankiety można wysnuć również wniosek, że o ile dojdzie do strajku nauczycieli, to będzie on potępiony przez większość społeczeństwa, które uważa, że nauczyciele, nie są grupą uprzywilejowaną.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Strajk nauczycieli p
Rząd trzyma się sw
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian