Irlandia popiera blokadę kraju i zamknięcie nas w domach

Zaskakująco dobrze reagują mieszkańcy Irlandii na działania rządu, bo jako naród, który lubi korzystać ze swoich wszystkich swobód obywatelskich, podporządkowali się nakazom władzy, co nawiasem mówiąc, chwaliła niedawno była prezydent Republiki Mary Patricia McAleese.

Przeprowadzono w tej sprawie badania i zapytano grupę 1270 osób w całym kraju: Jakie jest ich zdanie w kwestii blokady i zakazu opuszczani domów? Jak się okazuje, 89% respondentów odpowiedziało, że zadowoleni są z takiego działania gabinetu, bo to z całą pewnością pomoże w opanowaniu epidemii.

94% powiedziało, że ma zdolność przystosowania się do nowych wymagań i wytycznych, a 85% uważa, że już dostosowało się do nowej sytuacji wywołanej wirusem Covid-19. Ta sama grupa wie też, przynajmniej tak twierdzą, jakie należy podejmować środki ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Departamentu Zdrowia wynika również, iż 1 na 3 osoby, obawia się o swoje zdrowie, a 3 na 4 respondentów stwierdziło, że obawia się o stan zdrowia swoich najbliższych. Dlatego właśnie 65% społeczeństwa Irlandii, pozostaje w bliskim kontakcie ze swoją rodziną, najbliższymi i przyjaciółmi, ale jest to kontakt elektroniczny. Ta grupa kontaktuje się codziennie z najbliższymi, a używa do tego Internetu i telefonu.

W ostatnich tygodniach znacznie wzrosła też popularność komunikatorów internetowych, które oferują możliwość rozmów wideo oraz łączenia się w grupy rozmówców, co daje namiastkę obcowania z rodzinami.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
Pogoda pomoże nam w
Czy wprowadzone zost
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish