Irlandia musi zluzować ograniczenia w podróżowaniu

Billy Kelleher: – Długotrwała izolacja będzie oznaczać dla Irlandii tylko jedno. Utratę pracy! Należy wprowadzić szybkie testy, które potrzebne są natychmiast, aby pomóc sektorom lotniczemu i turystycznemu.

Irlandzki eurodeputowany skomentował sprawę po pojawieniu się doniesień, że zarówno Aer Lingus, jak i Ryanair rozważają ograniczenie lub co gorsze, zakończenie swojej obecności na lotniskach Cork i Shannon.

Poseł Parlamentu Europejskiego Billy Kelleher:

– Jeśli Irlandia nadal będzie się zamykać i trzymać z dala od reszty Europy z powodu Covid 19, dziesiątki tysięcy miejsc pracy w irlandzkim sektorze lotniczym i turystycznym będzie zagrożonych. Opóźnienie Irlandii w posuwaniu się naprzód wraz z wprowadzeniem szybkich testów na lotniskach będzie oznaczać tylko jedno – utratę pracy. Nie ma na to dwóch sposobów. Możemy albo zdecydować się, sprzymierzyć się z resztą Europy i zastosować ten sam rodzaj reżimu testowego, albo możemy zamknąć naszą wyspę i zobaczyć tysiące ludzi tracących środki do życia. Wpływ na gospodarkę regionalną będzie głęboki. Nie tylko nastąpi bezpośrednia utrata miejsc pracy w liniach lotniczych i na lotniskach, ale także będziemy świadkami dalszych szkód w gospodarkach regionalnych w miarę wysychania dolarów i euro, które przywożą na wyspę turyści. Musimy znaleźć sposób na życie z Covid 19. Jako kraj wyspiarski musimy mieć połączenie z kontynentem i z krajami za Atlantykiem. Rząd musi kontynuować wprowadzanie szybkich, powtarzalnych testów na naszych lotniskach, które połączone będą z późniejszymi testami. Jeśli uda nam się skrócić czas potrzebny ludziom na samoizolowanie po przylocie do naszego kraju, możemy przyspieszyć rozwój lotnictwa i turystyki. Obie branże bardzo tego potrzebują.

Bogdan Feręc

Źr: Billy Kelleher – eurodeputowany Fianna Fáil 

Polska-IE: Udostępnij
Blask Varadkara przy
Nominacja noblowska
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian