Irlandia musi przygotować się do wdrożenia zielonej przepustki cyfrowej

Senator Regina Doherty wezwała wszystkie odpowiednie departamenty i agencje do przygotowania się do natychmiastowego wprowadzenia logistycznego proponowanej przez Komisję Europejską „cyfrowej zielonej przepustki”, która ma zostać opublikowana w przyszłym tygodniu.

Komisja Europejska powiedziała na początku tego tygodnia, że ​​pracuje nad identyfikacją rozwiązań technicznych, które można szybko wdrożyć, zapewnieniem bezpiecznego sprawdzania autentyczności certyfikatów w całej UE i wzajemnym uznawaniem.

Senator Doherty powiedziała:

– W związku z wprowadzaniem szczepionek w całej Europie i zaszczepieniem najsłabszych grup ludzi do maja, Komisja Europejska przygotowuje infrastrukturę cyfrową do letniego wdrożenia „Zielonej przepustki” w całej UE, pokazującej dowód szczepień, dowód wyzdrowienia z Covid lub czyjś najnowszy test Covid. Komisja stwierdziła, że ​​kraje UE będą musiały działać szybko, aby przygotować się do wprowadzenia logistyki i niezbędnych zmian w krajowych systemach dokumentacji medycznej. Ponieważ naszej obecnej infrastruktury w tym zakresie znacznie brakuje, wszyscy interesariusze powinni teraz zebrać się razem, aby rozpocząć przygotowania do wdrożenia tego nowego systemu. Swoboda przemieszczania się jest jedną z podstawowych wartości UE i będzie wielkim priorytetem dla wielu Europejczyków i krajów, kiedy będzie to bezpieczne. W zależności od wdrożeń, dla niektórych może to nastąpić od wczesnego do połowy lata i musimy być gotowi do współpracy z naszymi europejskimi przyjaciółmi i sąsiadami. Powrót bezpiecznych podróży będzie prawdziwym kamieniem milowym i ogromnym osiągnięciem w walce z tym wirusem. 140 000 ludzi w Irlandii jest uzależnionych od przemysłu lotniczego, jako źródła utrzymania, a odpowiednie przygotowanie do jego powrotu, gdy będzie to bezpieczne, zapewni wielu bardzo potrzebny zastrzyk nadziei.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rewitalizacja Półn
Potrzebny pilny szcz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian