Irlandia musi być światowym liderem w regulowaniu szkodliwych zachowań platform internetowych

Rzeczniczka Partii Pracy ds. mediów, sztuki i kultury, senator Marie Sherlock powiedziała, że ​​Irlandia ma obowiązek być obrońcą praw człowieka i interweniować w celu lepszego regulowania organizacji Big Tech, takich jak Facebook.

Przemawiając podczas briefingu Oireachtas zorganizowanego przez senator Marie Sherlock, posłankę Ivanę Bacik i Uplift, w której uczestniczyła demaskatorka z Facebooka Frances Haugen oraz przedstawiciele działaczy społeczeństwa obywatelskiego oraz innych organizacji, w tym Rohingya Action Ireland i Digital Action Ireland, senator Sherlock powiedział, że nadszedł czas na szerszą rozmowę na temat relacji Irlandii z Big Tech.

Senator Sherlock powiedziała:

– Spotkanie dotyczyło rozpoczęcia rozmowy na temat odpowiedzialności Irlandii, jako cyfrowego supermocarstwa w wykazaniu się liderem w obronie wartości praw człowieka w Internecie. Jako siedziba wielu z tych organizacji w Irlandii, ponosimy szczególną odpowiedzialność za bycie światowymi liderami w naszym podejściu do Big Tech. Musimy w przyszłości sprawdzać nasze ramy prawne pod kątem wielu szkód, które zostały wyrządzone ludziom poprzez nieskrępowany i nieuregulowany dostęp, jaki ci giganci mają do naszego życia. Zeznania, które słyszeliśmy zarówno od prelegentów Rohingya, jak i innych, odzwierciedlają, w jaki sposób Facebook był używany jako narzędzie wojny w Birmie i innych częściach tego świata. Obowiązki regulacyjne Irlandii oznaczają, że nasz kraj musi podjąć kroki w celu zapewnienia, że ​​platformy mediów społecznościowych nie są wykorzystywane do nawoływania do nienawiści i przemocy. Bardzo jasne jest, że irlandzkie ramy regulacyjne zostaną wstrząśnięte przez ustawę o bezpieczeństwie w Internecie i mediach. Jesteśmy bardzo pewni, że musimy upewnić się, że platformy mediów społecznościowych są uznawane za wydawców materiałów oraz że istnieje przejrzystość i odpowiedzialność w sposobie ich działania w Internecie.

Frances Haugen powtórzyła swoje wcześniejsze wezwanie do irlandzkich ustawodawców, aby poważniej potraktowali odpowiedzialność za pociąganie wielkich korporacji technologicznych do odpowiedzialności.

Pani Haugen stwierdziła:

– Do Irlandii należy ocena faktów i decyzja, czy będzie promować sprawiedliwość, czy interesy machiny zysku o wartości bilionów dolarów. Mam nadzieję, że Irlandia zrobi to, co obiecał Tánaiste Leo Varadkar, kiedy Irlandia dostała miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, która miała bronić „pokoju i bezpieczeństwa, rozwiązywania konfliktów i pojednania”.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin wzywa pos
Renault opuszcza Ros
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська