Irlandia jeszcze się broni

Może się wydawać, że nakładanie pewnych obowiązków na mieszkańców Irlandii jest uciążliwe, a i wywołuje niezadowolenie, ale jak do tej pory, to Irlandia, wygrywa z kolejną falą koronawirusa.

O ile na wyspie mamy do czynienia z niewielkim oraz niejednoznacznym wzrostem zachorowań, to nie można teraz powiedzieć, że wirus powraca, jak dzieje się to w wielu innych krajach na świecie. Większość medyków jest przekonanych, podobnie jak prezes Irlandzkiego Towarzystwa Intensywnej Terapii dr Catherine Motherway, iż ochrona osobista, pomaga w ograniczeniu rozwoju koronawirusa.

Dr Motherway dodała, co ma być ostrzeżeniem, iż „ponowna pandemia Covid-19 przyspiesza”, a liczba przypadków zachorowań na świecie rośnie dosyć szybko.

Prezes Irlandzkiego Towarzystwa Intensywnej Terapii dr Catherine Motherway jest także przekonana, że Irlandia może uchronić się przed kolejną dużą ilością zakażeń, o ile władze państwowe i medyczne, utrzymają pewne ograniczenia, a i działać będą na rzecz ochrony mieszkańców wyspy.

Obecnie ogromną ilość zachorowań obserwuje się w USA, niektórych krajach Europy, gdzie konieczne stało się ponowne wprowadzenie blokad i istotnych ograniczeń w poruszaniu oraz kontaktach, dla całych miast.

Przed takimi Irlandia może się uchronić, ale należy stosować przynajmniej podstawowe zasady bezpieczeństwa zdrowotnego, co oznacza maseczki oraz dystans społeczny.

Bogdan Feręc

Źr.gł.: Irish Mirror

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish