Irlandia jest już pomarańczowa. Latamy bez kwarantanny

Dzisiejsza aktualizacja stanu zagrożenia epidemiologicznego Europie przyniosła dwie zmiany, a oznacza to, że możemy lecieć na Wyspy Kanaryjskie, a i w odwrotnym kierunku, bez kwarantanny.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wydało swój cotygodniowy komunikat, a w tym, dwóm regionom Europy obniżono poziom ostrzenia i są to Republika Irlandii oraz Wyspy Kanaryjskie. To wyraźny znak, że osoby, które przylatują z regionów oznaczonych kolorem pomarańczowym, nie muszą się izolować, o ile uzyskały na trzy dni przed rozpoczęciem podróży, negatywny wynik badania w kierunku koronawirusa.

Dla mieszkańców Irlandii jest w tym dodatkowo dobra informacja, bo jedno z ich ulubionych miejsc wypoczynku, także oznaczone zostało kolorem pomarańczowym, więc wspomniane już Wyspy Kanaryjskie.

Niestety to tyle dobrych wiadomości, ponieważ reszta Unii Europejskiej, nadal jest w strefie czerwonej, nie wliczając do tego Islandii, niektórych wysp należących do Grecji, większej części Finlandii, w której znalazł się też jeden rejon oznaczony na zielono.

Niezależnie od komunikatu wydanego przez ECDC, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Irlandii, nadal odradza podróże międzynarodowe, o ile nie są one absolutnie konieczne.

Bogdan Feręc

Źr: ECDC/Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian