Irlandia doczeka się sankcji ze strony Rosji?

To całkiem prawdopodobne, a po ukazaniu Republiki przez ambasadora w złym świetle, jest wielce prawdopodobne, że zacznie się teraz nagonka na wyspę.

Chodzi o wcześniejsze zapowiedzi, w których firmy leasingowe, które wynajmują rosyjskim przewoźnikom samoloty, poinformowały, iż domagać się będą zwrotu maszyn, gdyż zakaz lotów dla rejestrowanych w Rosji samolotów, uniemożliwia ich eksploatację.

Sytuacja jednak trochę się zmieniła i może się okazać, że bandycki reżim Putina, zablokuje możliwość oddania samolotów leasingodawcom.

Jak się dowiadujemy, władze Federacji Rosyjskiej, spotykają się ze swoimi przewoźnikami i wypytują o kontakty z Irlandią. Ściśle rzecz ujmując, robi to Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosaviatsia, a ta chce ustalić, ile dokładnie leasingowanych samolotów lata pod rosyjską flagą, a są maszynami leasingowanymi.

Obecnie ocenia się, że z 1000 samolotów komercyjnej floty rosyjskiej, do 80 procent mogą stanowić maszyny wzięte w leasing od irlandzkich firm, więc straty z tego tytułu, o ile będą oddane, można nazwać druzgocącymi. W tej grupie jest też Aeroflot, czyli największy rosyjski przewoźnik lotniczy, który też odczuwa już ciężar nałożonych na niego sankcji.

Wydaje się również, że leasingodawcy, nie mają co liczyć, że maszyny zgodnie z wezwaniem wrócą do ich rąk. Jest też prawdopodobne, że Rosja, podejmie jakieś działania odwetowe, gdyż Rosaviatsia zażądała, aby tamtejsi przewoźnicy, składali zawiadomienia, o ile pojawią się kolejne wnioski o zwrot maszyn.

*

Nie można też wykluczyć, iż w ten właśnie sposób, zbrodniczy reżim Putina, przygotowuje się do nałożenia sankcji na Republikę Irlandii lub przynajmniej podjęcia jakichś kroków odwetowych. Typowym działaniem Rosjan jest, by zniekształcić obraz rzeczywistości i w pierwszej fazie zaczyna mówić się źle o państwie lub przedsiębiorstwie, jak zrobił to ambasador Fiłatow, a następnie w ramach tzw. obrony interesów oraz obywateli, podejmuje się kroki odwetowe. Znając tę rosyjską zasadę, nie mogę powiedzieć, abym nie spodziewał się kroków mających uderzyć w wyspę, bo taki kierunek obrały teraz działania Związku Radzieckiego, czy tam Federacji Rosyjskiej, jak każe ostatnio się nazywać.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Antyirlandzka wypowi
Applegreen mówi o d
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська