Irlandia będzie przewodzić rewolucji klimatycznej na świecie?

Z całą pewnością tego chciałby premier Leo Varadkar, który wyraził nadzieję, że tak właśnie się stanie, a sama „rewolucja klimatyczna jest kolejnym etapem rozwoju człowieka”, powiedział.

Leo Varadkar wspomniał, iż „po rewolucji przemysłowej i rolnej, nadszedł czas na kolejną, czyli klimatyczną, a Irlandia chce stać się prekursorem zmian oraz wyznaczać światowe trendy klimatyczne”.

Irlandia ma być też gotowa, aby przejąć pałeczkę przewodnictwa w tej dziedzinie, „w czasie krytycznym dla naszej planety”, a słowa szefa irlandzkiego rządu rozumieć trzeba, iż działania te zapewnią rozwój wszystkich krajów na naszej planecie oraz poprawią funkcjonowanie gospodarek.

Premier Varadkar, co należy powiedzieć, przemawiał na Zamku w Dublinie, trochę jak wizjoner, ale o ile jego słowa się sprawdzą, to nowe działania chroniące klimat, przyniosą nowe miejsca pracy, nowe sektory biznesowe, a te opierać się będą na energii odnawialnej i źródłach jej pozyskiwania. Podobnie stanie się w sektorach izolacyjnym oraz leśnym, które zyskają na znaczeniu, wypierając z rynku przemysł paliwowy, który znamy obecnie.

Varadkar: – W kraju zmniejszony zostanie wkrótce import paliw kopalnych, a może nawet pojawi się możliwość, że Irlandia stanie się eksporterem czystej energii elektrycznej. Nowe rynki żywności produkowanej w sposób zrównoważony, najniższy ślad węglowy i najwyższe standardy w zakresie dobrostanu zwierząt, to wszystko przed nami.

Z słów premiera wynika również, iż w najbliższych latach Irlandia przestanie być krajem, który zużywa ogromne ilości energii, a część tej, bezpowrotnie traci, więc zmiany, jakie pojawiać się będą na wyspie, z całą pewnością zmienią ją na lepsze.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Podziel się:

Policjanci będą fi
Myjnia to samochodow
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn