Irlandia będzie prosić o szczepionki USA?

Taoiseach powinien poprosić prezydenta Bidena o wsparcie szczepionek podczas przyszłotygodniowego spotkania z okazji Dnia Świętego Patryka.

Europoseł Billy Kelleher skomentował sprawę po doniesieniach w mediach, że co najmniej 30 milionów dawek szczepionki znajduje się w zamrażarkach w zakładzie AstraZeneca w West Chester w stanie Ohio. Ponadto w Emergent BioSolutions, firmie, na którą zlecono AstraZeneca w stanie Maryland, wyprodukowano wystarczającą ilość szczepionki, aby dostarczyć dziesiątki milionów dawek więcej, jeśli otrzyma pozwolenie.

Billy Kelleher:

– Taoiseach Micheál Martin musi poruszyć kwestię dzielenia się przez Stany Zjednoczone zapasami szczepionek AstraZeneca na spotkaniu w Dniu św. Patryka w przyszłym tygodniu, które odbędzie się między nim a prezydentem USA Joe Bidenem. Napisałem do Taoiseacha z prośbą o poruszenie tej kwestii z prezydentem Bidenem w przyszłym tygodniu. Wszystkie te szczepionki mają ograniczony okres trwałości, a ponieważ FDA nie zezwoliła na stosowanie AstraZeneca w Stanach Zjednoczonych, muszą zostać gdzieś użyte i to wkrótce. Jest to okazja, której nie można przegapić ani zignorować. To zbyt ważne, żeby przynajmniej nie spróbować. Irlandzki rząd, nie powinien wstydzić się zapytać jednego z naszych najstarszych sojuszników i prezydenta USA, który jest niesamowicie dumny ze swojego irlandzkiego dziedzictwa, że ​​kiedy zostanie podjęta decyzja o podzieleniu się nimi ze światem, Irlandia jest na szczycie listy. Zaledwie milion dawek zmieniłby program szczepień w Irlandii i powinien znaleźć się w programie w przyszłym tygodniu. Osobno napisałem do prezydenta Bidena z prośbą o dokonanie przeglądu i złagodzenie zakazów eksportu obowiązujących obecnie w Stanach Zjednoczonych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ UE stara się zabezpieczyć szczepionki, które są jej winne firmy farmaceutyczne.

List do premiera Micheála Martina:

List do prezydenta Joe Bidena:

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Irish Stand wraca do
POLSKA JEDNYM Z NAJB
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian