Irlandczycy to mistrzowie drażnienia niedźwiedzia przez kraty

Od jakiegoś czasu stosunki na linii ambasada Federacji Rosyjskiej a reszta Irlandii są lekko napięte, bo to i atak na Ukrainę, rozjechanie furty oddzielającej świat zachodni od putinowskiego despotyzmu, a teraz radni miejscy Dublina mogą dać kolejny powód do wściekłości Jurijowi Fiłatowowi.

Otóż Rada Miast Dublina poparła inicjatywę zmiany nazwy drogi, ale nie jakiejś tam niewielkiej i zapyziałej uliczki, a samej Orwell Road. To ulica, przy której znajduje się rosyjska ambasada, więc siedziba ambasadora Jurija Fiłatowa. Żeby jednak sam ambasador i reprezentowany przez niego kraj, poczuł, co na myśli mają Irlandczycy, nazwa nie będzie zmieniona na Kwiatową, czy inną Upper Lower Street, ale proponuje się Zelenskyy Road, Independent Ukraine Road lub inna proukraińską.

Dublińscy radni zgodzili się już na zmianę, ale swoją aprobatę wyrazić musi też Dun Laoghaire Rathdown County Council, ponieważ połowa drogi, należy właśnie do niej.

To nie wszystko, co powinno być zrobione, aby zmienić nazwę Orwell Road, bo odbędzie się jeszcze plebiscyt wśród mieszkańców ulicy, czy wyrażają zgodę na zmianę nazwy i na jaką?

Wniosek o zmianę nazwy ulicy zgłosił radny Partii Pracy Peter O’Brien.

*

Mistrzowie ciętej ulicznej riposty. Nic dodać, nic ująć. Brawo radny O’Brien.

Bogdan Feręc

Źr: Dublin Live

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
To najsłabsze sankc
NOWOŚCI W OFERCIE P
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська