Interdyscyplinarna Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ignacy Jan Paderewski. Artysta, Demokrata, Polityk” XII Konferencja Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie PUNO.

15 Maja 2021 r – Polish Heritage Days, Londyn.

Rektor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie PUNO  – Prof. dr inż. Tomasz Kaźmierski.

Polski Uniwersytet na Obczyźnie PUNO zaprasza studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkie osoby zainteresowane do udziału w Międzynarodowej Konferencji pt. „Ignacy Jan Paderewski. Artysta, Demokrata, Polityk. Ojcu Niepodległości w setną rocznicę uchwalenia Konstytucji Marcowej”, która odbędzie się w Londynie.

 Organizowana jest w ramach piątej edycji Dni Polskiego Dziedzictwa (Polish Heritage Days 2021, PHD).

Konferencja ma na celu przypomnienie praw i wolności obywatelskich oraz tworzenie wizji odbudowywanego po 123 latach niewoli Państwa Polskiego. Ignacy Jan Paderewski był niezwykłą postacią: pianista, kompozytor, działacz społeczny, mąż stanu, a potem Premier i Minister Spraw Zagranicznych. Odegrał ogromną rolę w kształtowaniu obrazu politycznego Polski międzywojennej.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny.

W ramach konferencji przewidziana jest prezentacja wykładów online wybitnych prelegentów takich jak prof. Kazimierz Braun z Ameryki, prof. Tadeusz Wolsza i prof. Jan Zieliński z Warszawy.

Uczestnicy, którzy chcieliby wziąć udział mogą skorzystać z linku na Zoom: https://us02web.zoom.us/j/89480756879  i zalogować się w godz. 10.00-18.45 czasu londyńskiego.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy na  konferencja_paderewski@puno.ac.uk

Do zobaczenia na Konferencji!

Wszelkie informacje na www.puno.edu.pl

Organizatorzy: Polski Uniwersytet Na Obczyźnie i Polska Wspólnota w Wielkiej Brytanii.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Patroni Medialni – Polski Uniwersytet Na Obczyźnie w Londynie (puno.edu.pl).

Polska-IE: Udostępnij
PMs of Poland, Hunga
Szczepionka Johnson&
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian