Inspektorzy licencji telewizyjnych są w terenie

„Ściągalność” abonamentu telewizyjnego nadal jest w Irlandii daleka od ideału, a to oznacza duże straty dla budżetu i nadawców publicznych.

Ocenia się, że w tym roku, z abonamentu TV, nie wpłynie do państwowej kasy ok. 50 milionów euro, co oznacza, iż wciąż wiele osób unika płacenia tego obowiązkowego podatku. Oczywiście dane mogą być nieścisłe, ponieważ wiele osób rezygnuje z posiadania telewizorów, więc zwalnia ich to z opłat abonamentowych, jednak powinny poinformować o tym najbliższy urząd pocztowy, by mógł dokonać odpowiedniej adnotacji w systemie.

W okresie przedświątecznym, co było już wcześniej zapowiadane, w teren ruszyła znacznie większa ilość inspektorów, którzy sprawdzają, czy licencje telewizyjne są opłacane, jeżeli w domu znajduje się odbiornik telewizyjny podłączony do anteny.

Pamiętać należy, że unikanie wizyty inspektora, zakończyć się może interwencją policji, bo takie uprawnienia nadał kontrolującym licencje ustawodawca. Wtedy, do naszych drzwi zapuka właśnie inspektor, a towarzyszyć mu będą funkcjonariusze An Garda Síochána. Za brak wykupionej licencji, grozi kara grzywny, a osobom usilnie uchylającym się od wnoszenia abonamentu, nawet wizyta w sądzie.

Opłat i rejestracji można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej, która znajduje się pod TYM adresem.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Jeden na pięciu naj
Powstała grupa ds.
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian