Inny Dzień Świętego Patryka

Będzie inny z wielu powodów, bo to pierwsze święto patrona Irlandii po dwuletniej przerwie, a po drugie w cieniu wojny na Ukrainie i ze zbliżającym się głębokim kryzysem ekonomicznym całego świata.

Ważne jest jednak, by to święto lubiane przecież też przez nas mieszkających na wyspie, było powodem do prawdziwej radości, na którą jeszcze cały czas możemy sobie pozwolić. Zadowolenie może w nas wywoływać fakt, że jesteśmy dosyć daleko od działań zbrojnych, a i mamy w tym roku dwa dni wolne od pracy i dokładając następujący później weekend, wiele osób będzie miało cztery dni wolnego. To cieszy.

Część z nas będzie jednak musiała spędzić te wolne dni w pracy i tak będzie w przypadku Studia 37, czyli od środy redakcja portalu Polska-IE oraz Studia Riverside w Radiu Wnet, przenosi się do stolicy Irlandii i to na pięć dni.

To z kolei będzie miało swoje konsekwencje, bo producentka Studia 37 i Studia Dublin Katarzyna Sudak zadecydowała, że w Dzień Świętego Patryka, będziemy mieć kilka wejść antenowych w Radiu Wnet, czyli mamy przeprowadzić też relację na żywo z serca Dublina. Plan jest taki, żeby redaktor Wybranowski koordynował wszystko ze studia mieszczącego się w dublińskiej dzielnicy Smithfield, a szalejący reporter w mojej postaci, biegał po mieście z mikrofonem. Trudno, cóż robić, taka praca. Planowane są też łączenia z innymi miastami, więc Cork, Galway, Limerick i Sligo, a wszystkich dopytywać będziemy o ich wrażenia z obchodów Dnia Świętego Patryka.

Zapraszamy Państwa do słuchania świątecznego wydania Studia Dublin, tym razem też nieco inaczej, bo w czwartek, a będziemy łączyć się z Warszawą i naszymi nadajnikami w Polsce już od rana. Sieci Radia Wnet słuchać można też przez internet, czyli słuchacze z Irlandii oraz całego świata, będą mogli wysłuchać relacji z Dublina.

Audycji związanych z Irlandią można słuchać w każdą środę o godzinie 14:30 i piątek o 8:10, a teraz również przez całe czwartkowe przed i wczesne popołudnie 17 marca. Link do słuchania Radia Wnet na żywo>>>

Powtórka tej audycji planowana jest też w środę 23 marca w programie Muzyczna Polska Tygodniówka, na falach dublińskiego radia NEAR.FM.

Zdjęcia z przygotowań Dublina do parady z okazji Dnia Świętego Patryka – Katarzyna Sudak.

Studio Dublin odwiedzą też zaproszeni goście, w tym dyrektorka B’Music College Of Music And Performing Arts Pani Izabela Kurek, która będzie gościem specjalnym tego dnia.

Studio 37/Polska-IE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Harris zapewnia o go
Konflikt musi zatrzy