Informacje paszportowe

GODZINY OTWARCIA DZIAŁU PASZPORTOWEGO

Przyjmowanie wniosków paszportowych: Pon, Śr, Czw, Pt  9.00 – 15.00, Wt 12.00 – 18.00

Odbiory paszportów: Pon, Śr, Czw, Pt  9.00 – 11.00, Wt  16.00 – 18.00

Telefony działu paszportowego (871 80 20) czynne są: Pon, Śr, Czw, Pt  14:30 – 16.30, Wt  10.00 – 12.00

ZAPISY NA ZŁOŻENIE WNIOSKU PASZPORTOWEGO

Uprzejmie informujemy, że umawianie się na spotkanie ws. złożenia wniosku o paszport możliwe  jest WYŁĄCZNIE  za pośrednictwem systemu e-Konsulat:  https://secure.e-konsulat.gov.pl . Nie ma możliwości zapisania się na wizytę paszportową telefonicznie lub mailowo.
 

REZYGNACJA Z WIZYTY

Bardzo prosimy o rezygnację z wizyty paszportowej jeżeli nie zamierzają Państwo skorzystać z zarezerwowanego terminu.  W ten sposób oddadzą Państwo miejsce innym naszym obywatelom.

PASZPORT 10-LETNI DLA OSOBY PEŁNOLETNIEJ

PASZPORT 10-LETNI DLA MAŁOLETNIEGO, KTÓRY UKOŃCZYŁ 13 LAT

PASZPORT 5-LETNI DLA MAŁOLETNIEGO, DO 13 ROKU ŻYCIA

PASZPORT TYMCZASOWY DLA MAŁOLETNIEGO

PASZPORT TYMCZASOWY

CENNIK WYROBIENIA PASZPORTU ORAZ ZNIŻKI W OPŁATACH PASZPORTOWYCH

WYSYŁKA / ODBIÓR PASZPORTU

Odbiory wyrobionych paszportów w godzinach:  Pn, Śr, Czw, Pt 9:00-11:00, Wt 16:00-18:00

UTRATA PASZPORTU

NADANIE NUMERU PESEL

KERRY / MAYO – INFORMACJA DOTYCZĄCA AKTÓW URODZENIA DZIECI URODZONYCH W HR. KERRY I MAYO

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
 

WAŻNA Informacja dla rodziców dzieci z irlandzkimi paszportami

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie wątpliwościami, co do zasad dokonywania odprawy granicznej przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli RP z podwójnym obywatelstwem, uprzejmie informujemy, że wymóg okazania funkcjonariuszom Straży Granicznej podczas kontroli granicznej polskiego dokumentu paszportowego lub odpowiednio dowodu osobistego dotyczy wszystkich obywateli polskich.

Dziecko urodzone za granicą, którego co najmniej jeden rodzic jest obywatelem polskim, posiada obywatelstwo polskie nawet jeżeli rodzice nie wnioskowali o nr pesel a dziecko posiada jedynie paszport irlandzki.
 

Mając na uwadze obowiązujące przepisy i dążenie do zapewnienia przekraczającym granicę sprawnej odprawy paszportowej przez Straż Graniczną, uprzejmie sugerujemy osobom posiadającym oprócz obywatelstwa polskiego również obywatelstwo innego państwa, a w przyszłości zamierzającym odbyć podróż do Polski, aby z odpowiednim wyprzedzeniem podjęły kroki zmierzające do uzyskania polskiego dokumentu paszportowego.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o zapoznanie się z komunikatem Straży Granicznej kliknij tu

_______________________________________

Gorąco zachęcamy Państwa, by planować termin spotkania w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Dublinie z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając upływ terminu ważności posiadanego dokumentu paszportowego.

Jednocześnie informujemy, że przyśpieszenie terminu wizyty paszportowej jest możliwe WYŁĄCZNIE w udokumentowanych losowo przypadkach związanych np. z nagłą chorobą, śmiercią członka najbliższej rodziny lub kradzieżą dokumentów.

Przypominamy również, że Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie nie ponosi odpowiedzialności za straty finansowe w przypadku zakupu biletów lotniczych, zakupu wczasów oraz opłaconych już uroczystości rodzinnych przez osoby nieposiadające w dniu zakupu ważnych dokumentów tożsamości dla siebie oraz dzieci. Również, brak terminowej decyzji lub decyzje odmowne władz irlandzkich dotyczących paszportów dla dzieci nie uprawnia do skorzystania z procedury wydania dziecku polskiego paszportu w trybie wyjątkowym.

Uprzejmie informujemy, że pomimo iż utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa przybycia na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do wyjazdu z Irlandii upoważnia jedynie ważny paszport lub dowód osobisty.

Adres Urzędu:
Wydział Konsularny Ambasady RP
4-8 Eden Quay
Dublin 1
GPS:  53.347761, -6.258393
tel. (+353) 1 871 80 20
email: dublin.consul@msz.gov.pl

Podziel się:

Niepłodność da si
Spar Group kupił 80
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn