Informacja prasowa: SANAH W PODRÓŻY. ZAGRANICZNE KONCERTY ARTYSTKI

Wiosną tego roku sanah wyruszy w muzyczną podróż, by spotkać się z fanami w Europie i Ameryce Północnej. Artystka odwiedzi Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Paryż, Londyn, Berlin i Dublin.– Moi drodzy! Ruszam w podróż, żeby spotkać się z Wami w różnych zakątkach świata. Już nie mogę się doczekać! Bukuję loty i widzimy się za chwilkę. Do zo na trasie– powiedziała sanah.

Ubiegły rok był dla sanah niezwykle pracowity: wyprzedane trasy koncertowe, występy na festiwalach, wydanie dwóch albumów, nagranie autorskiej adaptacji „Wilczej zamieci” (przy okazji premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon) i odebranie Fryderyka za album „Irenka”. Nie inaczej dla kobiety roku Forbes Women (kategoria show biznes) zapowiada się również rok2023. W kwietniu artystka wyruszy w trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej.

Pierwszym przystankiem podczas tej muzycznej podróży będzie Berlin (15 kwietnia), następnie fani usłyszą wszechstronnie utalentowaną wokalistkę, multiinstrumentalistkę i autorkę tekstów w Dublinie (21 kwietnia), Londynie (23 kwietnia) i Paryżu (27 kwietnia). W maju sanah wyruszy za ocean, by spotkać się z publicznością w Nowym Jorku (12 maja), Los Angeles (15 maja) i Chicago (18 maja).

sanah to najpopularniejsza obecnie artystka polskiej sceny muzycznej. Może pochwalić się niepowtarzalnym stylem pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Autorka jednego z największych hitów w polskiej muzyce pop ostatnich lat – „Szampana” oraz niezliczonych złotych, platynowych, multiplatynowych i diamentowych przebojów, wśród których znajdują się: „Melodia”, „Ale jazz!”, „etc. (na disco)”, „ten Stan”, „Szary świat”, „ostatnia nadzieja” czy „Nic dwa razy”.

W 2020 rokusanah wydała debiutancką płytę „Królowa dram”. Rok później serca fanów rozgrzał album „Irenka”, a przepełnione melancholią kawałki stały się wizytówką piosenkarki. 15 kwietnia 2022 roku ukazał się trzeci studyjny album artystki „Uczta”, na którym znalazły się utwory nagrane z gwiazdami polskiej muzyki, w tym m.in. z Arturem Rojkiem, Igorem Herbutem czy duetem Kwiat Jabłoni. Płyta znalazła się na 4. miejscu najczęściej słuchanych albumów na świecie w serwisie Spotify. W listopadzie tego samego roku ukazał się czwarty krążek zatytułowany „sanah śpiewa Poezyje” z muzycznymi interpretacjami dzieł największych wieszczów.

Rekordy popularności biją nie tylko utwory sanah na listach przebojów i w rankingach sprzedaży OLiS, ale również teledyski artystki, które osiągają milionowe wyświetlenia. Klip do utworu „Ale jazz!” z gościnnym udziałem Vito Bambino został odtworzony 92 miliony razy, „Szampan” – 87 milionów, „Melodia” – 70 milionów, „Ten Stan” – 60 milionów, „etc. (na disco)” – 50 milionów wyświetleń, „ostatnia nadzieja” nagrana razem z Dawidem Podsiadłą – 41 milionów odsłon.

Nieustannie od 2020 roku artystka jest w trasie i niemal wszystkie koncerty mają status „wyprzedanych”. Najpierw był „NoSory Tour”, następnie „Kolońska i szlugi Tour”, potem „Uczta Tour” i wreszcie „Bankiet u sanah”. Podczas występów artystce nierzadko towarzyszą zaproszeni goście, a ostatnio również orkiestra i chór. Całość uzupełnia niezwykła oprawa wizualna wydarzeń. Latem i jesienią odbędzie się jeszcze „Uczta nad ucztami”. Wcześniej jednak sanahzagra koncerty w Europie i Ameryce Północnej.


sanah w podróży:

15.04.2023 r. –BERLIN, Tempodrom

21.04.2023 r. –DUBLIN, The Academy

23.04.2023 r. –LONDYN, KOKO

27.04.2023 r. –PARYŻ, CabaretSauvage

12.05.2023 r. –NOWY JORK, Brooklyn Steel

15.05.2023 r. –LOS ANGELES, The Fonda Theatre

18.05.2023 r. –CHICAGO, Copernicus Center

Organizatorem trasy jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.

Więcej informacji oraz regulamin wydarzeń: www.goodtaste.pl.


____

Media społecznościowe:
www.facebook.com/goodtasteproduction
www.instagram.com/goodtasteproduction
www.youtube.com/@GoodTasteProduction

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Polish deputy FM wel
Rynek bankowy mocno
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>