Informacja prasowa: Midlands Polish Community przekazało prawie 5000 maseczek

W odpowiedzi na obecną, nadzwyczajną sytuację spowodowaną przez pandemię COVID-19, aby pokazać solidarność oraz  wesprzeć naszą lokalną społeczność, wolontariusze ze Stowarzyszenia Midlands Polish Community w Irlandii wyprodukowali i przekazali prawie 5000 maseczek wielokrotnego użytku dla wielu organizacji w rejonie Midlands, które opiekują się osobami najbardziej podatnymi na zarażenie.


Inicjatywę tę rozpoczęła przed Wielkanocą Magda Podsiadły z Athlone, a wkrótce potem dołączyły do niej kolejne trzy polskie wolontariuszki z Longford: Kasia Pasik, Magdalena Ruszaj i Kasia Sochacka. Maseczki szyte są codziennie i przekazywane członkom zespołu „Community Support Team”, który jest częścia Midlands Polish Community,  w celu ich dystrybucji wśród wielu organizacji i instytucji w Midlands. Na początku pandemi Midlands Polish Community utworzyło specjalną polsko-angielską stronę internetową i grupę na Facebooku, na której publikowane są najważniejsze i najistotniejsze informacje od rządu i władz lokalnych. Informacje są również w języku polskim, aby zapewnić dostęp do nich również tym, którzy nie mają biegłej znajomości języka angielskiego. Utworzono również oddzielny zespół „Community Support Team”, który składa się z członków stowarzyszenia rozmieszczonych w różnych lokalizacjach w Midlands, takich jak: Athlone, Ballymahon, Mullingar, Longford. Barbara Stachowska koordynuje dystrybucję maseczek  w Longford, Wojtek Wróbel w Athlone, Dana Kiernan w Mullingar i Joanna Kazek w Ballymahon. Ostatnio zapotrzebowanie na maski znacznie wzrosło więc szukaliśmy dodatkowych ochotników do szycia i otrzymaliśmy fantastyczną pomoc od Longford Volunteer Centre przy rozpowszechnianiu informacji o tej akcji. Miejscowe irlandzkie wolontariuszki przyłączyły się do zespołu i wsparły inicjatywę, tworząc prawdziwie wielonarodową inicjatywę. Ostatnio rozpoczęła się również produkcja kaftanów ochronnych dla personelu domów opieki oraz innych organizacji zajmujących się osobami starszymi i narażonymi na zarażenia. Pierwsze partie kaftanów zostały przekazane dla pielęgniarkom z Public Health Nurses w Longford oraz do Longford Medical Centre.

Do tej pory przekazaliśmy prawie 5000 maseczek wielokrotnego użytku dla wielu beneficjentów, takich jak pielęgniarki z Public Health Nurses w Longford i Athlone, Midlands Simon Community, Meal on Wheels, St Christopher’s Longford, LCRL, The Alzheimer’s Society, Family Carers Ireland, Ballymahon Day Care Centrę, placówki poczty, credit union, dla domów opieki w różnych lokalizacjach i w wielu innych.

Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od lokalnych urzędów hrabstwa Longford i Westmeath, a także od Polskiej Ambasady w Dublinie jako częśc ogólnoświatowej akcji # Polonia4Neighbours zainicjowanej przez polski rząd. Dzięki temu wsparciu finansowemu jesteśmy w stanie zakupić wszystkie materiały potrzebne do produkcji masek i kaftanów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować lokalnym władzom i ambasadzie za to fantastyczne wsparcie.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy popierają tę inicjatywę, wszystkim wolontariuszom szyjącym maseczki i kaftany oraz wszystkim członkom naszego zespołu ‘Community Support Team’, którzy koordynują projekt.

Cieszymy się, że możemy pomóc całej społeczności podczas tego trudnego czasu  pandemii.

Zakończenie akcji planowane jest na koniec tego miesiąca.

Więcej informacji na temat tego projektu można znaleźć na stronie internetowej Midlands Polish Community –  www.polishcommunity.ie oraz na naszej stronie na Facebooku: Midlands Polish Community

Polska-IE: Udostępnij...
Letnia sałatka z po
POLICJANT W CZASIE W
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish