Informacja prasowa: Co drugi młody Polak chce zarabiać za granicą i wysyłać pieniądze do domu

4 lipca 2019 r., Londyn – TransferGo, operator platformy do przelewów międzynarodowych, przygląda się zjawisku emigracji wśród młodych Polaków. W przeprowadzonym na zlecenie firmy badaniu, młodzi ludzie deklarują w jakich branżach chcieliby pracować za granicą oraz czy planują wspierać finansowo rodziny, które zostają w ojczyźnie.

Badanie „Perspektywy emigracji wśród młodego pokolenia”[1] sprawdzało jakie plany mają młodzi Polacy w kwestii podjęcia pracy zarobkowej za granicą. Badanie sprawdzało z kim młodzi ludzie chcą wyjechać oraz do jakich krajów. Wyniki wskazały również jakie zawody przyciągają młodych za granicę. Najliczniejsza grupa – 17,5% – wskazała, że wyjechałaby z kraju, aby pracować w szeroko rozumianym przemyśle produkcyjnym. Niesłabnącą popularnością cieszy się również branża budowlana, którą wskazało prawie 10% respondentów (wśród mężczyzna wskazało ją prawie 15%). Dużym zainteresowaniem cieszy się opieka nad dziećmi i starszymi – prawie 9%, (wśród pań wskazana przez 14% ankietowanych). Jak wielu młodych Polaków planuje opuścić kraj w poszukiwaniu pracy biurowej? Aż 8,1% młodych profesjonalistów planuje przeprowadzić się, aby rozwijać się w branży finansów i ekonomii, a 7,5% badanych w sektorze IT (wybranym przez 12,5% pytanych mężczyzn). Tyle samo ankietowanych wskazało pracę w turystyce, hotelarstwie i gastronomii (wskazane przez prawie 11% kobiet). Także zawodowi kierowcy, spedytorzy i logistycy widzą swoją przyszłość na emigracji – te profesje wskazało 6,9% badanych. Według 5,6% respondentów, atrakcyjnym miejscem pracy za granicą pozostają gospodarstwa rolne, ogrody oraz hodowle zwierząt.

Bez względu na wybraną ścieżkę kariery, młodzi Polacy chcą dzielić się swoim wynagrodzeniem z bliskimi, którzy zostali w kraju. Co drugi młody Polak planuje przesyłać pieniądze do domu – do partnera lub partnerki (35,5%) albo do innych członków rodziny (25%). Cały czas najbardziej powszechną metodą są zwykłe przelewy bankowe na konto – wskazane przez 51,7% pytanych. Niemniej jednak już prawie co piąty respondent decyduje się na skorzystanie ze specjalnych aplikacji mobilnych, takich jak np. TransferGo. Co ciekawe, połowa badanych deklaruje, że zarobione za granicą pieniądze będą stanowiły znaczącą część domowego budżetu. Co czwarty ankietowany uważa, że będzie to ponad 70% budżetu rodziny.

Aplikacje mobilne służące do przelewów transgranicznych są coraz popularniejsze – nie tylko wśród młodych użytkowników. Ich największą zaletą jest wygoda, przelewy mamy w zasięgu ręki. Jednak to co wyróżnia platformy takie jak np. TransferGo od aplikacji banku to korzystny, międzybankowy kurs, który pozwala użytkownikowi w realnym czasie zobaczyć jaką sumę dostaną jego bliscy w wybranym kraju. Bez żadnych ukrytych kruczków i zapisów. W 2018 Polacy przesłali przy użyciu naszej platformy ponad 500 milionów złotych, co jest rekordową kwotą” – mówi Julia Ławniczak-Gościńska, Growth Marketing Manager w TransferGo.

***

O TransferGo

Założona w 2012 roku firma TransferGo jest operatorem najszybszej i najbardziej niezawodnej platformy płatniczej w Europie. Jest też jedyną ogólnoeuropejską firmą oferującą przelewy pieniężne, która jest
w stanie zagwarantować, że pieniądze dotrą do odbiorcy w jedynie 30 minut. Dla firmy najważniejsze jest dobro klienta, a działalność prowadzona jest z pełną przejrzystością. Kierując się wygodą użytkownika, stworzyliśmy markę, której ufają tysiące klientów oraz opracowaliśmy produkt, który uwielbiają (ocena „Excellent” na Trustpilot, przy 96% ocen 5* oraz NPS na poziomie 83). Chcemy możliwie uprościć transgraniczne usługi finansowe i uwolnić je od sztucznie wytyczonych granic.

Założyciel i prezes Daumantas Dvilinskas znalazł się w 2017 r. w rankingu Forbes „30 under 30”, a firma została ostatnio nominowana do nagrody „Najszybciej rozwijającego się startupu roku” na TechCrunch Europa Awards 2018. 

Web: www.transfergo.com/pl/how-it-works

FB: www.facebook.com/transfergo.poland/


[1] „Perspektywy emigracji wśród młodego pokolenia”, badanie realizowane w dniach 14-20.05.2019 metodą CAWI na grupie 504 pracujących osób w wieku 18-35 lat, które planują w ciągu najbliższych 24 miesięcy emigrację zarobkową

Podziel się:

Polish central bank
11 placówek handlow
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn