Imprezy masowe powinny być dostępne dla zaszczepionych

Firma MCD, globalny dostawca usług rozrywkowych, która zajmuje się organizowaniem imprez masowych, również w Irlandii, zwróciła się do minister Catherine Martin, by ta przekonała rząd do zmiany podejścia w zakresie imprez masowych na wolnym powietrzu.

MCD jest zdania, iż osoby zaszczepione, powinny mieć prawo do uczestniczenia w koncertach, pokazach i wydarzeniach sportowych, które odbywają się na wolnym powietrzu, co pozwoli całej branży rozrywkowej na stopniowy powrót do normalności. Organizatorzy imprez plenerowych, od dawna wzywają gabinet Micheála Martina, aby zmienił swoje podejście do wydarzeń na wolnym powietrzu i zamiast zapewnień, dał zielone światło do organizowania takich imprez.

MCD ma prostą receptę na odbudowę branży rozrywkowej w kraju i chce, by osoby w pełni zaszczepione, używając swojego certyfikatu szczepienia, miały możliwość uczestniczenia w imprezach masowych na wolnym powietrzu, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym nieprzesadnego dystansu.

Dużo mówiło się do niedawna o imprezach testowych, ale i ten pomysł, na dużą skalę, odsunięty został w czasie, więc najszybciej, pierwsze wydarzenia masowe, spodziewane są we wrześniu tego roku. Gdyby jednak teraz zacząć przeprowadzać duże imprezy testowe, to już we wrześniu, na jednej z nich, na Aviva Stadium, mogłoby znaleźć się ok. 40 000 widzów.

Obecnie w Irlandii przeprowadzono lub prowadzone będą niewielkie imprezy masowe, ale są one szeroko krytykowane, albowiem twierdzi się, że wprowadzono tak rygorystyczne zasady dotyczące dystansu społecznego, iż utrudniają one normalną zabawę.

Cały sektor rozrywkowy w Irlandii próbuje obecnie wywierać nacisk na władze kraju, by przyspieszyły możliwość uruchamiania imprez masowych, jednak prośby nie przynoszą żadnych rezultatów i gabinet trzyma się obranej wcześniej drogi.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia wciąż tyj
Izrael: Szczepionka