Imprezy i koncerty tak, ale bez alkoholu

Dzisiaj minister kultury i sztuki Catherine Martin i Minister Zdrowia Stephen Donnelly spotkają się przedstawicielami branży rozrywkowej, a z tymi rozmawiać będą o możliwości wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na imprezach i koncertach.

Obostrzeniem miałyby zostać objęte wszelkie wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, nawet te, które wpisują się w wytyczne bezpieczeństwa zdrowotnego Covid-19. Co ważne, minister Martin, jest obecnie zwolenniczką zwiększenia limitu osób na koncertach oraz imprezach masowych, a zbada, czy zakaz sprzedaży alkoholu, ułatwi ich organizację. Minister chce się dowiedzieć, czy zakaz sprzedaży alkoholu na imprezach plenerowych, wpłynie na frekwencję, a chodzi jej głównie o to, czy ilość osób na takich, będzie większa.

Minister Catherine Martin:

– Mam nadzieję, że pomoże to każdemu w lepszym zrozumieniu tego, w jaki sposób możemy iść naprzód i znaleźć odpowiednią równowagę między ochroną naszego zdrowia publicznego w celu zapewnienia, że ​​wydarzenia o większej liczbie osób niż obecne ograniczenia wewnątrz i na zewnątrz mogą mieć miejsce tam, gdzie to możliwe.

Niezależnie od tego spotkania, dzisiaj opublikowane zostaną przez rząd nowe przepisy dotyczące uprawnień Gardy, co pozwalać będzie tej formacji kontrolowanie, ale i zamykanie restauracji oraz pubów, które łamią zasady dotyczące zdrowia publicznego. Tym samym An Garda Siochána uzyska kompetencje w wydawaniu nakazu zamknięcia pubu lub restauracji, nałożenia kary porządkowej w wysokości do 2500 €, złożenia wniosku o sześciomiesięczny pobyt w zakładzie karnym dla właściciela, a i o złożenie wniosku do sądu, o zamkniecie pubu za łamanie zasad bezpieczeństwa zdrowotnego.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Banki planują zemst
Właściciele hoteli
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian