Ilu w Irlandii jest covidowych donosicieli?

The Sunday Times zlecił przeprowadzenie ankiety, w której pytano, ile osób zdecydowałoby się na złożenie donosu o domowej imprezie lub spotkaniu w chwili, kiedy obowiązuje zakaz odwiedzin w domach.

Na podstawie wyników, jakie zebrała pracownia Behavior & Attitudes, uznać można, że niecałe 40%, czyli dla jednych mało, a dla innych bardzo dużo. Na wynik można spojrzeć też z innej strony, więc powiedzieć, że większość nie chce być donosicielami, czyli wie, że i oni mogą niekiedy potrzebować milczenia sąsiadów.

Szczegółowa analiza badania pokazuje, iż 37% respondentów, z całą pewnością zadenuncjuje sąsiadów, którzy urządzili imprezę lub domowe spotkanie w chwili obowiązywania zakazu odwiedzin. 42% poprosi też o nałożenie maski przez osobę, która w sklepie lub podczas korzystania z transportu publicznego takiej nie ma. 44% zgłosi odpowiednim organom fakt, iż podczas wizyty w pubie lub restauracji, nie jest przestrzegany dystans społeczny i łamane są inne ograniczenia związane z Covid-19, w tym ilości osób przy jednym stoliku.  

Ogólnie rzecz ujmując, większość statystycznych mieszkańców wyspy, nie będzie donosić na sąsiadów, właścicieli pubów i współbiesiadników w restauracjach, chociaż większość, bo 56% uznała, że zależeć będzie to od sytuacji.

Bogdan Feręc

Źr: The Sunday Times

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian