Ilość nowych przypadków koronawirusa może bardzo wzrosnąć w najbliższych 10 dniach

W najbliższych dniach możemy przygotować się na skokowy wzrost ilości potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem Covid-19, a stanie się tak po decyzji rządu.

Zarządzono właśnie, aby w najbliższych dniach przeprowadzona została zmasowana akcja testowania w kierunku koronawirusa i przebadani zostaną wszyscy pensjonariusze domów opieki, opieki długoterminowej oraz zatrudniony tam personel. Testy mogą ujawnić osoby z lekkimi formami zakażeń, które pomimo swojego wieku lub złego stanu zdrowia spowodowanego innymi chorobami, przechodzą zakażenia Covid-19 w sposób łagodny lub bezobjawowy.

W przypadku domów opieki przeprowadzony zostanie też dokładny spis i analiza przypadków śmiertelnych, które zanotowane były od 1 stycznia 2020 r., by ustalić, czy wszystkie zgony były odpowiednio zakwalifikowane.

Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego poparł propozycję zwiększenia badań mieszkańców we wszystkich placówkach opieki długoterminowej oraz całego personelu placówek opiekuńczych, aby wyeliminować z pracy osoby, które są nosicielami wirusa. Jednocześnie może się okazać, iż konieczne będzie zastąpienie większej części pracowników domów opieki osobami z zewnątrz, jednak tylko takimi, które mają doświadczenie w pracy z osobami starszymi i przewlekle chorymi oraz są całkowicie zdrowe.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

Polska-IE: Udostępnij...
Radość może okaza
Będą wodzić na po
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish