Ile osób zarejestrowało się do wyborów w Irlandii?

Jak podaje Biuro Rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej mamy już pierwsze dane o ilości osób, które zarejestrowały się do udziału w Wyborach Prezydenckich 2020.

Komisje wyborcze utworzone zostały w 162 obwodach poza granicami kraju, a do wyborów zarejestrowało się od ubiegłego wtorku do piątku ponad 10 000 osób, powiedziała rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft. Do tej pory, jak przyznaje rzeczniczka, liczby nie powalają, ale już teraz można powiedzieć, gdzie najwięcej Polaków zainteresowanych jest oddaniem głosu.

Aktualne dane mówią, iż najwięcej osób deklaruje udział w wyborach prezydenckich 2020 w Wielkiej Brytanii, gdzie zarejestrowanych jest już prawie 2,5 tysiąca osób. Kolejnym krajem gdzie duża liczba Polaków chce wziąć udział, są Niemcy i tam swój akces w wyborach zgłosiło ponad 1600 osób.

Reszta Europy jeszcze wyczekuje, gdyż w Belgii, Irlandii, Holandii, Luksemburgu i Francji, zarejestrowało się po kilkaset osób, podobnie, jak w USA.

MSZ przypomina, iż aby wziąć udział w wyborach prezydenckich 2020, należy zarejestrować się w Elektronicznym Systemie Wyborców do 7 maja 2020 roku na stronie: https://ewybory.msz.gov.pl/.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: MSZ RP

Polska-IE: Udostępnij...
Zostań w domu i ucz
Blokada będzie prze
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish