Ile odzyskamy za wakacje w Irlandii?

Rząd opublikował plan zwrotów podatkowych za spędzenie wakacji w Irlandii, co ma być zarówno pomocą dla sektora hotelarsko-gastronomicznego, jak i dać impuls mieszkańcom wyspy, do pozostania na niej.

Wg gabinetu wsparcie dla hoteli, ale też barów i restauracji jest bardzo ważne w dobie pokoronawirusowego kryzysu, więc istotna stała się każda pomoc. Skoro jednak nie ma woli politycznej, aby zezwolić na pełne otwarcie granic i wznowienie ruchu turystycznego z zagranicy, ten należy wzbudzić wewnętrznie.

Dlatego postanowiono, że każda osoba dorosła otrzyma specjalny „bon wakacyjny” w wysokości 125 €, który wykorzystać będzie można w formie odliczenia podatkowego. Oznacza to, że para, otrzymać może maksymalny zwrot podatkowy w wysokości 250 €.

Niestety nie każdy będzie mógł się starać o tę ulgę podatkową, bo są pewne ograniczenia. Z wakacyjnej ulgi podatkowej będą mogli skorzystać rezydenci Irlandii, którzy na irlandzkie wakacje wydadzą przynajmniej 625 €. „Bon wakacyjny” należeć się będzie osobom, które podczas irlandzkich wakacji wydadzą pieniądze na zakwaterowanie, jedzenie oraz napoje bezalkoholowe i będą mogły przedstawić na to rachunki.

Program zwrotów podatkowych z tytułu wakacji obowiązywać ma od października br. do kwietnia 2021 roku i znalazł się w zapisach rządowego planu pobudzania gospodarki.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
Szkoły, żłobki i