IKEA z 4,6 mld zł sprzedaży w Polsce, udział handlu online to 20 proc.

Pomimo pandemii w roku finansowym 2020 (wrzesień 2019 – sierpień 2020) IKEA Retail Polska odnotowała sprzedaż na poziomie 4,6 mld zł, czyli o 2,6 proc. wyższą rdr. Spółka podwoiła udział sprzedaży online do 20 proc. (10 proc. w 2019 roku), a Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków online w IKEA. Łączna liczba odwiedzających sklepy i stronę IKEA.pl to 179 mln. Sprzedaż Grupy Ingka w roku finansowym 2020 wyniosła na całym świecie 35,2 mld euro i była niższa rdr. (36,7 mld euro rok wcześniej).

– W 2020 roku zanotowaliśmy wzrost sprzedaży na rekordowym poziomie 4,6 mld zł. To tylko kilka procent wzrostu w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale z pewnością jest to sukces, biorąc pod uwagę okoliczności. W bardzo krótkim czasie dostosowaliśmy się do szybkiego wzrostu zamówień zdalnych. W efekcie podwoiliśmy udział obrotów generowanych online – mówi Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska.
 
– Pomimo pandemii COVID-19 utrzymaliśmy zatrudnienie, a pensje współpracowników nie zostały obniżone. Wyzwaniem w powrocie do nowej rzeczywistości po lockdownie jest zakaz handlu w niedzielę. W soboty nasze sklepy odwiedza duża liczba klientów. Gdyby sklepy były otwarte w niedziele, byłoby to dla klientów bezpieczniejsze i wygodniejsze – dodaje Karin Sköld.

W minionych miesiącach Polacy spędzali w domu więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Przełożyło się to na wzrost sprzedaży mebli biurowych, mebli ogrodowych i do sypialni. Liczba odwiedzin na stronie IKEA.pl wzrosła w tym roku o 30% do poziomu 154 milionów. Firma uruchomiła zdalne usługi planowania i sprzedaży mebli systemowych METOD i PAX, a co dziesiąta kuchnia jest sprzedawana zdalnie. W 2020 roku powstało 17 nowych Punktów Odbioru Zamówień IKEA umożliwiających klientom osobisty odbiór zamówień online, także w miastach, w których nie ma sklepów IKEA.

– W 2021 roku otwieramy w Szczecinie nasz dwunasty sklep w Polsce oraz 30 kolejnych stacjonarnych lub mobilnych Punktów Odbioru Zamówień. Wkraczamy również w rok zrównoważonego rozwoju – mówi Karin Sköld.

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij
O raku prostaty bez
Premierze Morawiecki
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian