IKEA będzie mieć punkty odbioru zamówień w miastach, gdzie nie ma sklepów

Budowa ostatniego w standardowym formacie sklepu IKEA rozpocznie się na początku 2020 r. w Szczecinie. W mieście działa jedynie jeden z pięciu punktów odbioru zamówień. W przyszłym roku sieć wzbogaci się o nowe placówki. – Chcemy być bliżej klientów. Planujemy rozwijać mniejsze punkty odbioru zamówień również w miastach, gdzie nie ma naszych stacjonarnych sklepów – zapowiada Carolina Garcia Gomez, CEO i Chief Sustainability Officer IKEA Retail Polska.

W którym kierunku rozwijać się będzie sieć sprzedaży IKEA?

Carolina Garcia Gomez, Carolina Garcia Gomez, CEO i Chief Sustainability Officer IKEA Retail Polska: Najważniejszym kanałem jest dla nas teraz online, zatem priorytetem jest usprawnienie klientom zakupów poprzez zagęszczenie siatki punktów odbioru zamówień. Wciąż mamy białe plamy na mapie sprzedażowej, ale paczki z zamówionym towarem dostarczamy wszędzie. Będziemy również inwestować w działające sklepy. Następnie poczekamy na rezultaty pilotażu naszych małych miejskich konceptów. Postanowiliśmy przedłużyć testy o kolejny rok.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czy jest to koncept przeznaczony do galerii handlowych?

Nie. Tak akurat się stało w Warszawie, ale na świecie są to różne lokalizacje. W Paryżu, w Tokio i w Madrycie sklepy uruchomione zostały w centrum miasta. Jest to na razie format przeznaczony do dużych metropolii.

DlaHandlu.pl>>>

Podziel się:

Ostatnie posiedzenie
Święto Niepodległ
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn