IGD: W 2022 roku możliwe konflikty między ofertą online i offline

IGD Retail Analysis przedstawił najważniejsze trendy w handlu detalicznym w 2022 roku. Poniżej przedstawiamy trzy z nich.

Tarcia online-offline

Sprzedawcy będą nadal korzystać z technologii, aby wspierać wszystkich kupujących. Jednak, aby poprawić rentowność, detaliści mogą podejmować działania, które wywoływać mogą tarcia między zakupami online i offline.

– Sprzedawcy detaliczni mogą poprawić swoje rachunki zysków i strat online i zapewnić większą dokładność zamówień poprzez racjonalizację asortymentu i ukierunkowanie popytu na dochodowe produkty, wybierane podczas szybkich zakupów. Asortyment już jest ograniczony w przypadku dostaw tego samego dnia lub w ciągu godziny – mówi Szymon Mayhew, Kierownik Działu Online Retail Insight.

Przeczytaj także:

– Klienci kupujący online doświadczają ograniczonego wyboru, ponieważ asortymenty sklepów są wyznaczane przez algorytmy sprzedawców. Już teraz widzimy, że oferta obecna tylko w sklepach stacjonarnych ma zwiększyć zainteresowanie i poprawić całkowitą rentowność – dodaje.

Treść jest królem

Aby konkurować z takimi firmami jak Amazon i wyróżniać się na tle innych sprzedawców „brick and click” (sklepów stacjonarnych oraz internetowych), najważniejsza jest treść.

Przeczytaj także:

– Dzisiaj sprzedawcy detaliczni mogą polegać na algorytmach, aby być bardziej konkurencyjnymi pod względem ceny i wyboru. Mogą współpracować, aby zapewnić szybsze i wygodniejsze dostawy. Aby się wyróżniać, zwiększać częstotliwość, lojalność i sprzedaż, kluczowe znaczenie mają treści online – ocenia Szymon Mayhew. 

– W 2022 r. pojawi się więcej sprzedawców oferujących rozrywkę, transmisje na żywo i ulepszone treści produktowe – dodaje.

Q-commerce

Gracze Quick commerce dostarczają artykuły spożywcze i niezbędne produkty w mniej niż godzinę. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów przemysłu spożywczego i dóbr konsumpcyjnych, któremu sprzyjały znaczące inwestycje finansowe. 

– Ten segment będzie nadal się rozwijać i przyciągać coraz więcej kupujących. Sprzedawcy Quick commerce będą tworzyć superaplikacje, rozszerzać opcje personalizacji, wprowadzać własne marki i zwiększać lojalność poprzez programy członkowskie. Na zatłoczonym rynku pojawią się przejęcia i niepowodzenia, w wyniku których pojawi się kilku dominujących graczy – ocenia Szymon Mayhew.

DlaHandlu.pl

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bogusław Hutek: wę
Kryzys klimatyczny w
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська