Idzie jesień

Wg Met Éireann niedziela będzie jeszcze całkiem przyjemna, bo mało opadów i z temperaturą do 18 stopni Celsjusza, jednak należy przygotować się na prawdziwe nadejście jesieni, a to nastąpi już w tym tygodniu.

Meteorolodzy stwierdzili, że już w tym tygodniu, nad Irlandię nasunie się front niskiego ciśnienia, a przyniesie ze sobą niższe temperatury. Stanie się tak za sprawą kierunku, bo front, nadchodzi z północnego zachodu, a to oznacza, że przyniesie wyraźne ochłodzenie.

W poniedziałek i wtorek na przeważającym obszarze kraju będą suche z temperaturami dochodzącymi do 19 stopni Celsjusza, ale już wtorkowa noc, przyniesie nam poważny deszcz.

Widoczną zmianę zobaczymy w środę, kiedy spotkamy się z obfitymi opadami, natomiast na termometrach, zaledwie 15 stopni. Taka aura utrzyma się przez drugą część tygodnia, ale opadów ma być już w czwartek nieco mniej. Niestety wartości na termometrach nie wzrosną, więc utrzymają się w dzień w okolicach do 16 stopni Celsjusza.

Met Éireann uważa, że mogą wrócić jeszcze słoneczne i ciepłe dni, ale nie będzie ich dużo, a i może tak być jedynie do połowy września. Taka prognoza wynika z układu frontów atmosferycznych, a jak wiemy, irlandzkie służby meteorologiczne, o ile mówią o chłodzie i deszczu, sprawdzalność przewidywań mają na poziomie 96%, co nawiasem mówiąc, nie jest niczym nadzwyczajnym w kraju takim, jakim jest Irlandia.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Kalejdoskop z komisa
Irlandzkie klasy są
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian