I tak się wszyscy zaszczepią

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami walki z wirusem, krytykami tegoż, uważamy, że wirusa nie ma lub jest, kiedy już powstanie szczepionka, zaszczepią się wszyscy.

Władza na świecie widzi, w jaki sposób społeczeństwa podchodzą do pandemii, zasad i ograniczeń, jakie są wprowadzane, a o ile nadal chcą mieć władzę i udowodnić nam, że mają moc, to każą zaszczepić się wszystkim, bez wyjątku. Na początku może to być wezwanie, ale i tak nie odniesie skutku, więc wprowadzi się prawdopodobnie restrykcje, które będą przyczynkiem do zmiany decyzji.

Powie ktoś, że nie ma sposobu, aby zmusić go do szczepienia. Czy tak jest z całą pewnością? Nie i to ponad wszelką wątpliwość. Wystarczy wprowadzić przepis, zarządzenie, ustawę, które osobie nieszczepionej, w tym przypadku na koronawirusa, zakaże wykonywania pracy zarobkowej, dzieciom antyszczepionkowców pobierania nauki, a i odbierze się prawo do jakiegokolwiek zasiłku.

Wystarczy?

Oczywiście można mieć pewne wątpliwości, być nawet sceptykiem, ale jak będą chcieli, to i tak zrobią z nami wszystko, co tylko chcą, bo na to już dawno pozwoliliśmy.

Ile jest w naszym życiu i to już teraz ograniczeń? Ile mniej lub bardziej sensownych zasad? Ile nakazów oraz obostrzeń, które przełknęliśmy? Przełkniemy i ten, bo coś takiego jak wolność obywatelska, już dawno przestała istnieć, o ile kiedykolwiek była.

Dlatego zasadną jest moja dawna już teza, że polityków należy zlikwidować, w sensie grupy zawodowej, a prawo powinny stanowić osoby, które poprzez ich wybór, raz na kilka lat i na bardzo krótki okres, miałyby możliwość modyfikacji przepisów, ale na wyłączny wniosek mieszkańców kraju. Wtedy będziemy mieli namiastkę wolności.

Na koniec glossa do jeszcze jednej tezy, a ta mówi o przejęciu nad nami kontroli przez wszczepienie nam czipów. Pytam, po co pchać się w koszty? Naszymi czipami są obecnie telefony komórkowe, karty płatnicze i wszelkie inne urządzenia z dostępem do sieci telekomunikacyjnej i internetowej, czyli zaczopowani jesteśmy na własne życzenie, bo nikt nas nie zmusza, do zakupu komórki i nowego laptopa.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Lotniska są puste,
Rząd ma dla nas now
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian