Huczne party na posterunku Gardy

Praca policji jest trudna, chwilami stresująca, więc cieszyć może, kiedy tę docenia szefostwo i w ramach podziękowania za zaangażowanie, nagradza awansem.

Tak właśnie stało się na jednym z posterunków w Tramore, w hrabstwie Waterford, gdzie jeden z policjantów, otrzymał awans na wyższy stopień oficerski, co postanowił uczcić imprezą ze współpracownikami. Ta odbyła się na posterunku, w połowie listopada, więc w piątym poziomie ograniczeń, a co się z tym wiąże, podczas zakazu spotkań towarzyskich.

W świętowaniu uczestniczyło pięć osób, a w kilka dni po zakończeniu imprezy, dwóch funkcjonariuszy poczuło się źle.

Badania wykazały, iż są oni szczęśliwymi posiadaczami koronawirusa, co doprowadziło do ich dwutygodniowej kwarantanny. Doprowadziło też do jeszcze jednej rzeczy, bo do wewnętrznego dochodzenia, które ma ustalić, czy impreza, może być zakwalifikowana, jako złamanie przepisów bezpieczeństwa o Covid-19.

Dochodzenie wyjaśniające w tej sprawie prowadzone jest przez jednego z wyższych rangą śledczych z Wydziału Wewnętrznego Gardy, a wynik śledztwa, będzie miał wpływ na wymiar kary. Obecnie funkcjonariusze biorący udział w świętowaniu awansu kolegi, mogą być pewni ostrego upomnienia, ale dopiero dalsze ustalenia pokażą, co się z nimi stanie.

Złamanie zakazu spotkań, które obowiązywało mieszkańców Irlandii w piątym poziomie ograniczeń, dotyczyło wszystkich, czyli również policjantów, a kwestią bezsporną jest, iż party się odbyło, więc zakaz, potencjalnie złamany.

Bogdan Feręc

Źr: Biuro Prasowe Gardy

Polska-IE: Udostępnij
"Czeka nas era telem
Czy pracujesz w najl
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian