HSE zatrudni 12 000 osób personelu

Zimowy plan HSE walki z chorobami sezonowymi i koronawirusem da dodatkowo 12 000 miejsc pracy w sektorze zdrowia, a ma być to wystarczające, by poradzić sobie w okresie wyższej ilości zachorowań.

Personel medyczny zatrudniony zostanie w szpitalach, ośrodkach zdrowia, w punktach pobierania próbek do badań wirusowych, ale też, jako personel środowiskowy. Władze służby zdrowia stwierdziły, że taka ilość będzie wystarczająca, ale innego zdania są związki pielęgniarskie i nie są przekonane, iż uda się pokonać wszystkie problemy lecznictwa na wyspie, a i zapewnić odpowiedniej opieki pacjentom.

Wg Zarządu Służby Zdrowia w Irlandii, większość osób, jakie zamierza zatrudnić HSE, pracę otrzyma do końca tego roku, a ambitny plan, jaki sobie postawiono, zostanie zrealizowany.

Sam plan inaczej widzi związek pielęgniarek INMO, który jest przekonany, że na wyspie nic się nie zmieni, jeżeli wraz z dodatkowymi łóżkami, nie pojawi się fachowy personel. INMO zastanawia się, skąd znajdzie się nagle 12 000 pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami, w tym pielęgniarek i lekarzy, którzy mogą pochwalić się odpowiednim zasobem wiedzy medycznej.

Phil Ní Sheaghdha, sekretarz generalna INMO, powiedziała:

– Bez dodatkowego fachowego personelu, zimowy plan po prostu nie zadziała. Dodatkowe łóżka szpitalne są bardzo potrzebne, ale są bez znaczenia i będą niebezpieczne, jeśli nie mają odpowiedniej obsady i środków na ich utrzymanie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
„Zielona lista”
Krytyka rządu przyb
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian