HSE rozpocznie rekrutację nowych pracowników

Minister zdrowia Stephen Donnelly, który pojawił się dzisiaj rano przed Komisją Oireachtas ds. Covid-19, powiedział, że wkrótce rozpocznie się zwiększanie ilości personelu medycznego.

Minister Donnelly stwierdził, iż niezbędne stało się, aby zwiększyć możliwości testowania osób w kierunku koronawirusa, więc ilość personelu zwiększona zostanie o ponad 100%. Do tej pory pobieraniem próbek od skierowanych na badania zajmowały się 254 osoby, pracujące w pełnym wymiarze godzin, natomiast wkrótce ich liczba powiększy się o 255 osób.

Minister zdrowia dodał, że kampania rekrutacyjna rozpocznie się w ciągu najbliższych 2 tygodni, a zatrudniani będą lekarze, pielęgniarki, laboranci oraz personel pomocniczy.

Minister Stephen Donnelly:

–  Zespoły te były odpowiedzialne za krytyczne zadania, w tym zarządzanie epidemią, działania kliniczne, zarządzanie nadzorem, zarządzanie operacyjnymi zdolnościami centrów badań i analiz oraz skomplikowanym śledzeniem kontaktów. Oni także odgrywają kluczową rolę w ochronie nas wszystkich przed innymi chorobami zakaźnymi i zagrożeniami środowiskowymi.

Szef resortu zdrowia poinformował również posłów i senatorów, którzy zasiadają w Komisji, iż zajmie się też rozmowami z centralami związkowymi, reprezentującymi służbę zdrowia, by rozwiązać problemy, jakie pojawiły się w ostatnim czasie.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Oirachtas TV

Polska-IE: Udostępnij
"Niech zstąpi Duch
Storm Alex uderzy w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian