HSE prześle test antygenowy pocztą

Wydaje się, jak mówi naczelny lekarz kraju, że sytuacja pod względem zakażeń zaczyna się stabilizować, a nawet idzie w dobrym kierunku, gdyż ilość zakażeń zaczęła się obniżać.

Obecnie wartości spadły poniżej 20 000 zakażeń dziennych i spadki są tendencją utrzymywaną od kilkunastu dni, a i zmniejsza się ilość pacjentów na oddziałach, poinformował dr Tony Holohan. Pozytywne jest również, że nie rośnie ilość osób chorych na Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii i utrzymuje się na stałym poziomie. To wczesne oznaki trendu, który rozpocząć ma stały spadek ilości osób zakażonych, uważają władze medyczne, ale pojawiły się również obawy, że złagodzone przez rząd środki bezpieczeństwa, mogą zmienić całą sytuację, więc ilość osób zakażonych i chorych, może wzrosnąć, a to za sprawą zmienionych dzisiaj zasad dotyczących bliskich kontaktów.

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego uważa, iż należy obecnie zwiększyć świadomość społeczną w zakresie noszenia masek i ograniczenia kontaktów oraz izolacji, o ile wystąpią jakieś objawy mogące sugerować, iż jesteśmy zakażeni koronawirusem.

Tu właśnie zaczyna się rola HSE i szef Zarządu Służby Zdrowia dr Paul Reid stwierdził, iż rozpoczyna się akcja wysyłania mieszkańcom Irlandii testów antygenowych, by każdy mógł skontrolować swój stan zdrowia. Również dr Reid potwierdził, że w okresie ostatnich 14 dni, mamy do czynienia ze stopniowym spowolnieniem wzrostu hospitalizacji z powodu koronawirusa, więc i to jest sygnałem, że sytuacja zaczyna się poprawiać.

Na przyszły tydzień zapowiedziano posiedzenie Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, który sprawdzi, czy możliwe jest zniesienie jakichkolwiek ograniczeń, a jednocześnie członkowie NPHET, zastanawiać się będą, w jaki sposób zachęcać mieszkańców Irlandii, do szerszego stosowania szczepień wzmacniających.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Europe at greatest r
Rośnie ilość atak
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська