HSE obawia się znacznego wzrostu zakażeń

Wg szefa HSE już niebawem w Irlandii możemy mieć do czynienia ze znacznym wzrostem ilości osób zakażonych koronawirusem, a to wpłynie na możliwości świadczenia usług medycznych.

Wg dr. Paula Reida, uwolnienie podróży międzynarodowych i otwarcie barów oraz restauracji, wpłynie na ogólną sytuację epidemiologiczną w kraju, a ta, ponownie zacznie się pogarszać. Już teraz widać wzrost ilości przypadków zakażeń i występowania Covid-19 na wyspie, bo jak dodał dr Reid, również w Irlandii Północnej.

Dyrektor zarządzający w HSE dodał, iż program szczepień w kraju przebiega sprawnie i już 83% osób dorosłych otrzymało jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, natomiast 68% społeczeństwa jest w pełni zaszczepionych.

Obawy HSE idą w jeszcze jednym kierunku i grupa wyznaczonych urzędników, sprawdza, jaka jest skuteczność średnio i długookresowa szczepionki, gdyż na świecie pojawiają się informacje, że po sześciu zaledwie miesiącach od podania wakcyny, odporność spada w stopniu znacznym. To chce ustalić teraz HSE i Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, by podjąć odpowiednie działania w przyszłości.

Bogdan Feręc

Źr: HSE/PA Media

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian