HSE obawia się utraty możliwości zapewnienia ochrony zdrowotnej

Ostatnie dni w Irlandii to znaczny wzrost ilości zachorowań powodowanych wirusem SARS-CoV-2, co niepokoi władze medyczne kraju.

Szef HSE dr Paul Reid stwierdził, że już wkrótce możemy zetknąć się z sytuacją, iż część szpitali, przestanie wykonywać swoje zadania, a wszystko przez ilość chorych i brak łóżek na oddziałach. Dr Reid wraz z Krajowym Zespołem ds. Zdrowia Publicznego poinformowali, że wczoraj w całym kraju, odnotowano 506 nowych przypadków koronawirusa, a to powinno dawać do myślenia wszystkim mieszkańcom Irlandii. Szef HSE rozumie również, że niektórych ludzi, czerpiących „fachową” wiedzę z mediów społecznościowych, nie przekonają fakty przekazywane przez lekarzy, ale zaleca, aby pomyśleli o innych i przestali stwarzać zagrożenie dla osób postronnych.

Równie złe informacje płyną ze strony świata nauki, który opracował modele ilości zakażeń, a te mówią, że już wkrótce, o ile nadal z taką nonszalancją stosować będziemy się do przepisów i ograniczeń, ilość zachorowań wzrośnie do 1100 – 1500 dziennie, by następnie zbliżyć się do 2500 przypadków zakażeń dziennych.

Profesor Philip Nolan z Maynooth University powiedział, iż obecnie, należy znacznie bardziej dbać o swoje zdrowia, a i chronić się przed zakażeniem w każdy możliwy sposób. Profesor Nolan dodał również, że stało się to teraz „pilniejsze”, niż było wcześniej, gdyż wchodzimy w inny pogodowo okres.

O ile wiosenna i letnia fala zachorowań na Covid-19 powstrzymywana była przez cieplejszą aurę, to teraz, mamy całkiem inne warunki atmosferyczne, a te sprzyjają przenoszeniu się wirusów.

Bogdan Feręc

Źr: Independent/HSE

Polska-IE: Udostępnij
Garda już kieruje s
Ignorancja na poziom
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian