HSE chce szczepić tysiące osób dziennie

Wszyscy we władzach krajowych i medycznych Irlandii, czekają na pojawienie się dużych partii szczepionki przeciwko Covid-19, co da możliwość wdrożenia planu masowych szczepień.

W tej spawie wypowiedział się również szef HSE dr Paul Reid, który stwierdził, iż o ile Irlandia otrzyma zapowiadaną przez wicepremiera Leo Varadkara ilość wakcyn, a tych ma być milion miesięcznie, jest w stanie zaszczepić ok. 5000 osób dziennie.

Taka ilość szczepionek ma być dostępna już od kwietnia, mówił wicepremier, a to pozwoli na stosunkowo szybkie podawanie wakcyn mieszkańcom kraju.

Dr Paul Reid stwierdził natomiast, że możliwości szczepień są duże, więc te, przebiegać będą zgodnie z założeniami. Dr Reid dodał, iż ilość 5000 osób dziennie to kwota podstawowa i dotyczy wyłącznie punktów masowych szczepień. Do tej ilości należy włączyć również szczepienia z gabinetów lekarzy rodzinnych i innych punktów, bo i takie zostaną uruchomione.

W przypadku masowych szczepień i tych, które wykonywane będą w aptekach, gabinetach lekarzy GP oraz gabinetach stomatologicznych, bardzo ważna będzie logistyka, ponieważ szczepionki muszą być do nich dostarczane w odpowiedniej ilości, wynikającej z potrzeb, ale i terminowo.

Tego właśnie, więc możliwości opóźnień w dostarczaniu szczepionek do wytypowanych miejsc, które nie są ośrodkami masowych szczepień, najbardziej obawia się szef HSE, dr Paul Reid, który ma nadzieję, że ogólna dzienna ilość osób zaszczepionych, przekraczać będzie obecne założenia.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Ministerialny plan p
Nadchodzą zmiany w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian