Hrabstwo z największą ilością szczęściarzy

National Lottery opublikowało listę hrabstw, w których najczęściej padały wysoki wygrane z gier online oraz typu zdrapka i z natychmiastowymi wygranymi.

Dane zostały zebrane na podstawie wygranych „wysokiego poziomu”, dodaje National Lottery, a dotyczą 2020 roku, kiedy to łącznie zanotowano 302 wygrane nazywane wysokimi, natomiast ich ogólna wartość przekroczyła 20 mln €.

Największymi szczęśliwcami okazali się mieszkańcy hrabstwa Dublin, gdzie padło 78 wygranych, a ich łączna wartość wyniosła ponad 4 mln €. Kolejnym pod tym względem hrabstwem stało się Tipperary, gdzie było 21 szczęśliwców z wysokimi wygranymi online oraz z natychmiastowymi wypłatami, natomiast w tym przypadku wypłacono premie w wysokości prawie 2,3 mln €. Na trzeciej pozycji uplasowało się hrabstwo Kildare, gdzie wzbogacono się podczas niektórych gier losowych o prawie 1,5 mln €, a dotyczyło to 13 grających. W pierwszej piątce znalazły się również Louth, gdzie również wygrano prawie 1,5 mln €, a stawkę zamyka Cork i wygrane o wartości nieco ponad 1,2 mln €. W innych hrabstwach również padały spore wygrane, ale nie było ich aż tak dużo, więc w Offaly wygrano w omawianych grach 1,1 mln €, Donegal 1 mln €, Galway 935 000, Meath 855 000 i Carlow 840 000.

National Lottery podkreśla, że o ile namawia do udziału i zabawy za pośrednictwem gier losowych, to jednak wciąż prowadzi kampanię uświadamiającą „Gift Responsibly”, w której informuje o zagrożeniach, jakie płyną z hazardu, ale i o zagrożeniach, jakie mogą z tego wynikać. National Lottery mówi również, że pod szczególną ochroną powinni być w tym zakresie ludzie młodzi, więc to najczęściej do nich kieruje się ostrzeżenia. Kampania ostrzegająca przed zagrożeniami jest też intensyfikowana w okolicach świąt, bo wtedy na stronach internetowych National Lottery, pojawia się najwięcej osób.

Rzecznik National Lottery dodaje, że prezenty typu „zdrapka” lub kupony na loterię, nie są najlepszą formą obdarowania osób poniżej 18 roku życia, bo mogą w ten sposób zostać wciągnięci w szpony hazardu.

Rzecznik National Lottery:

Prosimy wszystkich naszych graczy i szerszą opinię publiczną o wsparcie naszej kampanii „Podaruj Odpowiedzialny Prezent” i pamiętaj, że kiedy kupujesz jakikolwiek produkt National Lottery, jako prezent, czy to na Boże Narodzenie, czy o dowolnej porze roku, zawsze ważne jest, aby prezent był odpowiedzialny. Zachęcamy naszych klientów, aby grę w loterii udostępniały osobom, które ukończyły 18 lat.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo Photo by dylan nolte on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: