Hotelowa kwarantanna dla wszystkich podróżnych

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego bardzo daleko idzie w swoich oczekiwaniach i zaproponował rządowi, aby ten, obowiązkową kwarantannę po przylocie, nałożył na wszystkich pasażerów.

Aktualnie, takie zasady dotyczą 33 państw, a jak już wczoraj zapowiedział minister wydatków i reform Michael McGrath, od przyszłego weekendu, podróżni z zagranicy, którzy przybędą z krajów z listy, poddani zostaną obowiązkowej izolacji. Osoby z państw uznanych za wysokiego ryzyka koronawirusowego, przebywać będą w Dublinie, a wykorzystane będą od kwarantanny Hard Rock Hotel w centrum miasta, Plaza Airport Hotel w Santry oraz Clontarf Castle Hotel. Obsługą „gości hotelowych” zajmie się spółka Tifco.

Gabinet do tej pory, nie rozważał innej możliwości, jak izolowanie osób przybywających z krajów o wysokim wskaźniku zakażeń, ale Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego uznał, że sytuacja w Europie, zaczyna przybierać niebezpieczny obrót i wzrastające wskaźniki zakażeń, powinny być sygnałem dla irlandzkich władz, że wszyscy podróżni, jacy pojawią się tutaj, powinni znaleźć się na 14-dniowej kwarantannie, aby ograniczyć możliwość transmisji wirusa z zewnątrz.

To nie nowość w przypadku NPHET, gdyż ten organ wysuwał takie propozycje już w maju ubiegłego roku, następnie w okolicach października, a ostatni raz, dokładnie 18 lutego 2021 roku.

Ważne w tej sprawie jest to, iż propozycja, Zespołu, spotkała się z dobrym przyjęciem części wyższych urzędników w rządzie, więc nie można wykluczyć, że już wkrótce, nie doczekamy się zmiany stanowiska rządu i kwarantanna hotelowa, obejmować będzie wszystkich osób przybywających do Irlandii.

Zwolennikiem takiego rozwiązania jest również Sinn Féin, które, co ciekawe, rośnie w siłę, opinia publiczna z radością patrzy na poczynania opozycji, a i chętnie widziałaby to ugrupowanie u władzy, ale nie łączy partii Mary Lou McDonald, z koronawirusowym radykalizmem. Jeżeli jednak ktokolwiek przyjrzy się projektom Sinn Féin w tym zakresie, to gdyby byli u władzy, pełny lockdown i zamknięte granice, mielibyśmy od przynajmniej jesieni ubiegłego roku, chociaż już wcześniej przedstawiciele „SF”, mówili o izolacji wyspy.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
British virus varian
Jak świat zlikwidow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian