Hotelarze apelują o szybkie działanie rządu

Irlandzka Federacja Hotelarzy kolejny już raz, ale teraz bardziej zdecydowanie, zaapelowała do rządu Micheála Martina o obniżenie stawek VAT na usługi hotelowe.

Dzieje się to w chwili, kiedy przedstawiono pierwsze analizy letnich rezerwacji w irlandzkich hotelach, a te informują, że jest wyjątkowo źle. O ile w latach ubiegłych miesiące letnie charakteryzowały się rezerwacjami na poziomie 90%, to w tym roku, rezerwacji jest nader mało, bo oblicza się, iż w lipcu i sierpniu zaledwie 23 do 26 procent pokoi hotelowych, będzie przyjmować gości.

Federacja Hotelarzy zaznacza, że trend może zostać odwrócony, jeżeli sektor wsparty zostanie przez rząd, podobnie, jak stało się to w Wielkiej Brytanii.

W przypadku naszych wschodnich sąsiadów na Downing Street zadecydowano, iż podatek od towarów i usług obniżony zostanie z 20 do 5 procent, co znacznie obniżyło ceny usług hotelarskich na sąsiedniej wyspie, a co się z tym wiąże, podniesiono atrakcyjność turystyczną brytyjskiej wyspy.

Takich lub podobnych obniżek opodatkowania spodziewają się również hotelarze w Irlandii, co pomoże przetrwać im w trudnym okresie po pandemii, a jednocześnie wpłynie na odbudowanie miejsc pracy w całym sektorze i branżach towarzyszących.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Paschal Donohoe wybr
Irlandzkie władze w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish