Holohan: „Nie możemy znieść teraz ograniczeń”

Na wczorajszej odprawie służb medycznych kraju dr Tony Holohan stwierdził, że kraj nie może obecnie znieść ograniczeń.

Wg szefa medycznego Departamentu Zdrowia aktualne dane na temat zachorowań, przypadków śmiertelnych i osób przebywających w szpitalach, w tym na oddziałach intensywnej terapii, nie pozwalają na podjęcie decyzji o wydaniu rekomendacji, aby rząd zaczął w istotny sposób łagodzić środki nadzwyczajne, które wprowadzono w ramach zwalczania koronawirusa na wyspie. Wyjątkowo źle zaczynają wyglądać dane o transmisji choroby wśród członków społeczeństwa, a dzieje się tak za sprawą rozluźnienia zachowań społecznych i większej ilości ludzi na ulicach.

W statystykach widać to wyraźnie, powiedział Holohan, czyli obserwowany jest wzrost w zakresie przekazywania sobie choroby, a to świadczy, że coraz częściej ignorujemy dystans społeczny. Wzrosła też ilość zakażeń we własnych domach, czyli wirus przekazywany jest najbliższym, co może być dowodem, iż członkowie rodzin, przynoszą wirus z zewnątrz. Takie przypadki nie należały do rzadkości wcześniej, ale było ich znacznie mniej, dodał Holohan.

Przez całą środę zmarło z powodu koronawirusa 31 osób, dając łączną liczbę zgonów na poziomie 1190, a i zanotowano 376 nowych zakażeń i ogólną kwotę zakażonych w liczbie 20 253 przypadków.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl: Banki pr
Puby chcą otworzyć
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish