Holohan nie chce wyprzedzać harmonogramu znoszenia ograniczeń

Niedawno pojawiała się propozycja stowarzyszeń reprezentujących właścicieli pubów i barów piwnych, by zezwolono im na wcześniejsze otwarcie lokali.

Tę sprawę komentuje naczelny lekarz kraju dr Tony Holohan, który jest przeciwnikiem takiego kroku. Dr Holohan uważa, że plan nakreślony przez władze medyczne Irlandii, jest odpowiednim do ilości zakażeń i możliwości transmisji społecznej, więc nie powinno się udzielać zgody, na wcześniejsze uruchomienie pubów, bo to miejsca o wysokim stopniu możliwości przenoszenia choroby.

W ustach dyrektora medycznego w Departamencie Zdrowia oznacza to, a bez jego zgody rząd nie wyda decyzji o wcześniejszym otwarciu pubów, że te pozostaną zamknięte prawdopodobnie do czwartej fazy odmrażania gospodarki, więc nawet końcówki lipca.

Wczoraj w Irlandii zmarło 18 osób ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, co dało ogólną ilość zgonów 1446, a zakażonych zostało 219 osób, czyli w kraju mamy już 20 760 zakażonych wirusem Covid-19 i zaklinanie rzeczywistości, nic tutaj nie zmieni.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish