Hiszpańskie wakacje

Jak zapowiadają operatorzy turystyczni, a jest to potwierdzenie ich wcześniejszych opinii, w tym roku wakacje w Hiszpanii, najpopularniejszym miejscu letnich wyjazdów mieszkańców Irlandii będą znacznie droższe.

Na wzrost kosztów wakacyjnego wypoczynku ma przede wszystkim cena energii oraz paliw, ale droższa jest w całej Europie żywność i zdrożały też usługi. Oczywiście operatorzy turystyczni podkreślają, że można oszczędzić nieco pieniędzy, ale wiąże się to z wakacyjnym wyjazdem poza sezonem turystycznym.

Latem za wakacje w Hiszpanii mają być droższe dla rodziny o ok. 600 €, jeżeli w wydatkach zawarte zostaną ceny biletów lotniczych, zakwaterowanie, wyżywienie i wynajęcie samochodu.

W ostatnich dniach o wyższych cenach biletów lotniczych latem tego roku mówił też szef irlandzkiej linii lotniczej Michael O’Leary, który stwierdził, że w sezonie, podróże mogą być droższe nawet o 10%. To wpływ cen paliwa lotniczego na koszty przelotów, ale i wyższych opłat lotniskowych, jakie ponoszą przewoźnicy. Najtańsze loty Ryanair do Malagi będą kosztować rodzinę łącznie 839,92 euro, podczas gdy lot Aer Lingus to koszt 1122,84 euro.

Informację pochodzącą z Ryanair potwierdza w pewien sposób dyrektor generalny firmy turystycznej Click&Go Paul Hackett, który powiedział, że w szczycie przelotów ceny biletów lotniczych są już droższe od 40 do 50 proc.

Są też miejsca, a mówi się tu o najpopularniejszych oazach wypoczynku, gdzie ceny podniosły się o 100%, więc w latach poprzednich za rodzinne wakacje trzeba było zapłacić 2279 €, natomiast obecnie jest to już 4532 €. Ogólne ceny w irlandzkich biurach turystycznych podniosły się o 10%, a na wzrost wpływ mają koszty zakwaterowania i bilety lotnicze.

Magazyn Air & Travel dodaje do tej informacji, że można będzie też trochę zaoszczędzić w tym sezonie turystycznym, ale należy szukać ofert wakacyjnych na końcówkę tego sezonu letniego i tuż poza nim.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Prąd zdrożał o po
Wizyta bez sukcesów
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська