Helikopter w akcji

Mieszkańcy Dublina zdążyli już przyzwyczaić się do widoku helikopterów nad miastem. Najczęściej są to śmigłowce Gardy i Wojskowego Korpusu Powietrznego. Używane są do prewencyjnych patroli wspomagających i misji ratunkowych.

Tym razem doszło do niecodziennego incydentu.
Irlandzkie media donoszą – ”Drzwi wojskowego helikoptera odrywają się od maszyny i spadają z nieba na teren szkoły w zachodnim Dublinie.”
Siły Obrony (The Defence Forces) potwierdziły, że helikopter AW139 zakończył misję ratującą życie w szpitalu w Dublinie i był w drodze powrotnej na lotnisko Casement Aerodrome w Baldonnel.

Podczas lotu na wysokości około 800 metrów od maszyny odpadły ciężkie drzwi (!). Spadły (po początkowym zderzeniu z dachem sąsiedniego budynku) na teren Moyle Park College na gęsto zaludnionym Clondalkin (dzielnica Dublina).


Brama do szkoły średniej była otwarta, a młodzież znajdowała się na boiskach GAA obok budynku szkoły. Zszokowani „widzowie” krzyczeli z przerażenia, gdy dzieci uciekały w obawie o swoje życie z dala od spadających drzwi. Cudem nikt nie został ranny.
Irish Air Corps wszczął śledztwo wyjaśniające „zdarzenie”.


Siły obrony dodały, że lotnictwo ratunkowe zostanie wznowione z zastępczym śmigłowcem i załogą.

Przemysław Zbieroń


Fot. Google
Shamek w Dublinie – Radio PL

Polska-IE: Udostępnij...
Terry Gorry: Part Ti
Prezydent Higgins ni
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish